Terveilm

Madis Vasser: kui keegi väidab, et elektri hind läheb tulevikus odavamaks, siis ta valetab

28.05.2022

Nii odavaks, kui elekter oli möödunud suvel, ei muutu see enam kunagi, rääkis Madis Vasser saates “Rohepöörane”.

Järjekordses episoodis võtsid saatejuhid Madis Vasser ja Mart Valner ette kaks suuremat teemat: energeetika tulevik ja Eesti Energia õlitehasega seonduv.

Riigil on hiljuti valminud uuring, kuidas Eesti saaks liikuda 2050. aastaks süsinikuneutraalse energiatootmiseni. „Üks võtmetulemus sealt oli, et ükskõik mis stsenaariumi valime, elektrihinnad lähevad kallimaks. Kui keegi väidab, et elektri hind läheb tulevikus odavamaks, siis ta valetab,” rääkis Madis Vasser. Mart Valner täiendas, et siin peeti silmas odavat hinda, mis viimati oli eelmisel suvel, mis oli keskmiselt 30€ MWh eest.

Teine oluline tulemus oli, et kõigist kaheksast analüüsitud stsenaariumist sai esikoha taastuvenergia ja salvestuslahenduste kombineerimine, tõi Vasser välja. Valner lisas, et selle eeldus on salvestustehnoloogiate edasi arendamine ja odavamaks muutumine.

Vasseri sõnul oli kõige mittesobivam stsenaariumi süsinikupüüdmine, mis alguses oleks odavm, hiljem kallis ja lõpuks jätaks meid energiakriisi. Selle stsenaariumi juures oli kirjas lihtsalt, et “does not make sense,” kirjeldas Valner.

Miks ütlesid saatejuhid, et Eesti Energia töötab väljaspool seadusi ja millist saatust ennustavad nad keskkonnaminister Erki Savisaarele, kuula lähemalt saatest.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee