Terveilm

Märgise “Austame erinevusi” uus tähtaeg on 15. juunil!

24.04.2020

Märgise “Austame erinevusi” uus tähtaeg on 15. juunil!
Eriolukorrast tingitult pikendab Eesti Inimõiguste Keskus võimalust taotleda mitmekesise tööandja märgist “Austame erinevusi”. Uus tähtaeg on 15. juunil. 
“Erinevuste austamine on oluline igal ajal, ent mõistame, et praegune olukord on organisatsioonidelt nõudnud kiireid ümberkorraldusi ja ka raskete otsuste tegemist – fookus on olnud mujal,” selgitab keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna juht Liina Rajaveer taotlustähtaja edasilükkamist. “Tahame anda kõigile mitmekesisust väärtustavatele tööandjatele võimaluse, seda enam, et märgist saab taotleda iga kahe aasta tagant.” 
“Austame erinevusi” on märgis tööandjale, kes väärtustab kõiki oma töötajaid, peab lugu võrdsest kohtlemisest ning hindab mitmekesisust edendavat ja kaasavat organisatsioonikultuuri. Tugev ja edumeelne organisatsioon jääb ka kriisis väärikaks ning teab, et erinevustega arvestamine võib eriolukorra olla isegi suurema kaaluga kui muidu.
Märgis saadab väärtuspõhise sõnumi, et organisatsioon hoolib Eestist ja maailmast ning annab oma panuse selle paremaks muutmiseks. “Mitmekesisuse märgis näitab, et ettevõte pöörab suurt tähelepanu eetikale ja inimõigustele ning mõistab, et mitmekesine personal on ainult positiivne väärtus,” toonitab Koduekstra tegevjuht Tõnu Lemsaar, kelle organisatsiooni tunnustati märgisega 2018. aastal. Nii märgise taotlejatele kui ka sellega tunnustatud tööandjatele pakub inimõiguste keskus tasuta tuge ja koolitusi, leidmaks just nende organisatsioonile sobiva viisi mitmekesisuse edendamiseks. Kui sinu organisatsioon austab erinevusi ja soovib taotleda märgist, siis võta ühendust inimõiguste keskusega. Kandideerimise uus tähtaeg on 15. juunil. Rohkem infot austameerinevusi.ee.

Märgise “Austame erinevusi” on ellu kutsunud Sotsiaalministeerium ning seda annab 2018. aastast välja Eesti Inimõiguste Keskus.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee