Terveilm

Mondo võtab Arvamusfestivalil fookusesse Ukraina pikema vaate

08.08.2022

Sellel reedel, 12. augustil kell 18 korraldab Mondo Arvamusfestivali raames Paide Keskväljaku laval arutelu “Vaade Ukrainast: mis saab edasi?”. Arutelule järgneb kell 20 Ukraina teemaline õhtu, kus saab kuulata Ukraina muusikat ning nautida autentseid suupisteid. 

Eestis on visiidil Mondo pikaaegse Ukraina partneri Vostok SOSi humanitaarabi töötajad ja Eesti suursaadik Ukrainas, kes avavad aruteluringis, millist abi on vaja hetkel ja millist pikemas perspektiivis. Vestluses osalevad Yulia Krasilnykova (Vostok SOS juht), Oksana Kuiantseva (Vostok SOS haridusekspert), Kaimo Kuusk (Eesti suursaadik Ukrainas) ja Veronika Svištš (Mondo Ukraina suuna juht). Vestlust juhib Jevgeni Ossinovski. Arutelu toimub vene keeles sünkroontõlkega eesti keelde.

“Vostok SOS on Ukrainas tegutsenud järjepidevalt juba kaheksa aastat, sõja algusest alates. Arvamusfestivalile Eestisse tulevad just need, kes on sõja ajal Ukrainas kohapeal inimesi aidanud. Meil on hea võimalus otse küsida ja kuulda vahetult nende kogemust. Arutelu annab kindlasti ideid, millist abi Ukrainal täna ja edaspidi päriselt vajab,” sõnas Mondo Ukraina suuna juht Veronika Svištš.

“Korraldasime viie aasta eest Severodonetskis esimest korda Arvamusfestivali just Paide festivali eeskujul. Sellest alates on demokraatiat edendavad festivalid olnud Luhanski regioonis kindel traditsioon. Enne täieulatuslikku invasiooni tõid meie üritused kokku sadu aktiviste ja näeme selle olulisust eriti just täna. On väga tähtis, et meil on ruum avatud aruteludeks, mis ühendavad Ukraina kodanikuühiskonda. Meie jaoks on oluline osaleda Arvamusfestivalil Eestis, saada uusi ideid ning rakendada neid Ukrainas ühiskonna ühendamiseks ja võidu saavutamiseks,” ütles Vostok SOSi juht Yulia Krasilnykova.

Arutelule järgneb kl 20 Mondo Ukraina õhtu kohvikus Tainas Catering, Keskväljak 10. Õhtu on pühendatud Ukraina partneritele ja külalistele. Kuulata saab Ukraina muusikat ning proovida Ukraina suupisteid ja jooke. Õhtu raames astub lavale Ukraina muusikaline kooslus ARTISICHS – Jarina, Marichka ja Nadja, kellega ühineb “Ukraine hääl 2016” võitja Vitalina Musiyenko. 

Tervitusjook ja suupisted on kõigile tasuta. Kohapeal saab annetada Mondo Ukraina tegevuste toetuseks. 

Ürituste info Facebookis:

https://www.facebook.com/events/5672230709454091/

https://www.facebook.com/events/601379014832379

Arutelu “Vaade Ukrainast: mis saab edasi?” toimumist toetab Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus – ESTDEV. 

Mondo on Ida-Ukrainas töötanud aastast 2014 nii haridus- kui humanitaarabi valdkonnas toetades muuhulgas arvamusfestivalide toimumist Ukrainas. Ukraina teemaline arutelu ning õhtu on osa Arvamusfestivali programmist ning ühtlasi Mondo 15 ürituste sarjast, mis leiavad aset vahemikus august-november 2022. 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee