Terveilm

Seminar – suurandmed vabaühenduste töös

05.03.2018

Arengukoostöö Ümarlaud kutsub seminarile „Big Data and Sustainable Development: Paving the way towards sustainable future“, mis toimub 6. aprillil Kultuurikatlas. Seminari eesmärk on tutvustada vabaühendustele big data kasutamise võimalusi ja anda nõu, kuidas suurandmeid oma töös kasutada.

Kuidas saame kasutada suurandmeid, et enda tegevusi paremini ellu viia ja nende mõju mõõta? See küsimus on tõusnud viimastel aastatel mitmete valdkondade päevakorda ja jääb meid saatma ka edaspidi. Erinevat liiki andmete kasutamine erasektoris on juba igapäevane, vabakonnas aga kinnitab veel kanda.

Esialgne kava

12.30 – 13.45 Spetsialistid jagavad kogemusi

Esimene sessioon toob kokku spetsialistid, kes kasutavad igapäevases tööd suurandmeid. Nad annavad ülevaate oma tegevusest ja vastavad küsimustele: Mis on suurandmed?, Kuidas neid kasutada kestliku arengu eesmärkide elluviimisel ja arengukoostöö probleemide lahendamisel?

13.45 – 14.00 Paus

14.00 – 15.15 Paneeldiskussioon

Paneeldiskussioon keskendub Eesti kontekstile ja koondab erinevate sektorite esindajaid, kes on seotud suurandmete kasutamise ja arengukoostööga. Arutelu annab vastuseid küsimustele: „Miks kasutada suurandmeid kestliku arengu valdkonnas?“, „Millisel viisil kasutavad vabaühendused suurandmeid välisriikides?“ ja „Kust pihta hakata ja leida avaandmeid, mida iga vabaühendus saab tasuta kasutada?“

15.15 – 15.45 Lõunapaus

15.45 – 17.00 Töötoad

Töötubades saab iga vabaühendus praktilised oskused, kuidas suurandmeid leida, ja nende abil enda tegevusi paremini planeerida ning ellu viia. Näidetes kasutame ainult avaandmeid ehk neid, millele on igal inimesel tasuta ligipääs olemas. Töötoas osalemiseks ei ole vaja mingisuguseid tehnilisi eelteadmisi, piisab tavalisest arvuti kasutamise oskusest.

Seminar toimub inglise keeles, osalemine on tasuta. Registreerimine algab 19. märtsil, kohtade arv on piiratud.

Seminari korraldavad Arengukoostöö Ümarlaud koostöös Tallinn Music Week’iga, sündmuse toimumist toetab Euroopa Komisjon.

Foto: wikimedia, creative commons

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee