Terveilm

Südamega tehtud kingitused

11.12.2014

Ringvaate saade rääkis mõnedest toredatest kinkidest, mis ei koorma keskkonda ja mille puhul on kindel, et nad on toodetud õiglaselt. Siin on kõik need toredad asjad koos viidetega.

MTÜ Mondo

Mondo müüb eksootilist käsitööd ja sheavõid Afganistanist, Ghanast, Keeniast ja Ugandast, et toetada naiste ja erivajadusega inimeste toimetulekut. Tooted on valmistatud kohalikes kogukondades, tootjatele makstakse õiglast töötasu ja hoolitsetakse heade töötingimuste eest. Stabiilne sissetulek võimaldab tootjatel oma elujärge parandada, iseenda ja pere tervise eest hoolitseda ning oma lapsi kauem koolitada. Kasum suunatakse käsitööd valmistanud kogukondade iseseisva toimetuleku toetuseks.
Sheavõi Ghanast – saab kasutada hügieenilise huulepulgana, kreemina, külmakaitsena, suvel ka päikesekreemi asemel. Kohalikud panevad ka supi sisse, nii et pole hullu, kui laps kogemata ema kreemist ampsu võtab.

Käsitöö valiku leiab Mondo jõulubasaarist.

Mondo eetilised annetused.

Villapai

Keskkonna- ja kogukonnasõbralik ettevõtte, keda on pärjatud ka vastutustundliku ettevõtte kuldmärgisega. Kokkuvõtvalt me müüme ja toodame lasteriideid ning mänguasju, mis on valminud vastutustundlikul teel. Neid tehes on mõeldud keskkonnale ja kogukonnale.

3D täkk on kodumaine, tehtud taaskasutatud papist. Lisaks lahedale Eesti disainile on see hea alternatiiv plastikust legodele.

Eestis toodetud tahvelpusle on hea võimalus meenutada lapsevanematele, et alati polegi tahvelarvutit tarvis. Selle pusle peale saavad pildi joonistada lapsevanemad või lapsed ise. Tahvelpusle abil saab õpetada numbreid ja arvutamist; tähti ja lugemist või kirjutamist ja seda kõike lõbusalt läbi mängu. Selle tootja on Vippa – kahe noore naise ettevõtte loob lastele puidust arendavaid mänguasju, mis on tehtud mõeldes meie lastele ning kantuna meie rahva ajaloost.

HoseWear

HoseWear teeb ägedaid kotte mahakantud tuletõrjevoolikutest. Igal tootel on näha märke selle eelmisest elust kas seerianumbrite, templite või “põletusarmide” kujul. Iga käsitööna valminud toode on 100% unikaalne. Teevad arvutikotte, iPadi taskuid, naiste käekotte. Saadaval ka USAs, Kanadas ja mitmetes Euroopa riikides.

Swärk

Vimkaga triiksärgid, mis on Eestis toodetud. Osaliselt taaskasutatud materjalidest, kombineeritud on kvaliteetseid uusi kangaid kangajääkide ja mänguliste efektkangastega.

Eesti Looduse Fondi annetuskaart

Kaardid Eesti looduse ohustatud liikide heaks on postkaardi formaadis, nii et neid saab saata ka jõulukaartide asemel.

Haruldase liblika Scythris penicillata ainus tänapäeval teadaolev elupaik maailmas asub Saaremaal Kogulas. Seega on selle pisikese liblika saatus usaldatud meie kätte. Sinu toetus aitab Eestimaa Looduse Fondil kaitsta liblikat ja tema elupaika. Niidurüdi annetuskaardiga toetad nende vahvate pikanokaliste lindude elupaikade taastamist, nii saavad nad muretult Eestis pesitseda. Veel 20. sajandi keskpaigas Eestis laialdaselt levinud rüdisid on praeguseks nii vähe, et liik võib Eestis õige pea välja surra. Selle peamine põhjus on sobilike elupaikade kinnikasvamine rannaniitudel.

Sõsar

Sõsar looduskosmeetika on loodud vaid parimast Eesti toorainest, mõeldes just põhjamaise inimese vajadustele. Milleks kasutada laiast maailmast sisse toodut, kui meie endi juuri hoidev maapind pakub nii palju erilist? Meie soov on toetada kohalikke väiketootjaid ostes vajamineva tooraine Eestist. Toodete pakendamisel lähtume taaskasutusest ja otsime järjepidevalt uusi loodussõbralikke lahendusi.

Mahe huulemesi –  toote valmistamisel on kasutatud nii öko-sertifikaadiga Eestis pressitud kanepiseemneõli kui ka kohalikku päritolu mesilasvaha. Kaitseb huuli nii kõrvetava päikese kui talvel karmi pakase eest. Lisaks saab huulemett kasutada salvina, niisutuseks kuivadele pindadele, kriimudele, marrastustele ja väiksemate põletuste leevenduseks.

Müstiline turbamask – turvas pärineb ürgsest Eestimaa rabast, kus see on settinud üle 5000 aasta. Nahahoolduses kasutatav turvas on kaevandatud spetsiaalsest maardlast ja peeneks jahvatatud. Eesti raviturvas on ökoloogiliselt puhas ega sisalda mürkaineid. Turvas sisaldab külluslikult nahka parandavaid toimeaineid – humiinaineid ja –happeid. Maski võib kasutada nii näonaha kui kogu keha hoolduseks. Rabaturbal on kooriv, niisutav ja turgutav toime.

Chocolala

Pereettevōte, mis valmistab värsket käsitööšokolaadi. Tegemist on esimese Eesti ettevōttega, mille toodetel on õiglase kaubanduse märk. See tähendab, et kakaoubade kasvatajad saavad oma toote eest väärilist tasu, tootmine on keskkonnasäästlik ja tulu kasutatakse kogukonna arenguks.

Lisame siia jooksvalt häid ideid:

Loodusvägi – kodumaised loodustooted (glögid, mahlad, näksid, marjapulbrid, küpsised jne)
Kaunis raamat mägedest, mille ostmsiega saab toetada Maasai ja Tansaania laste kooliskäimist. Raamat on inglisekeelne.

 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee