Terveilm

Uus DEAR programm ja taotlusvoor ehk mida me praegu teame?

09.11.2021

25.-26. oktoobril toimus komisjoni korraldatud DEAR sidusrühmade grupi (DEAR Multi-Stakeholder Group ehk MSG) kohtumine, kus DG INTPA  (endine DG DEVCO) esitles ka põgusalt uue taotlusvooru ideid ja lahtisi küsimusi aruteluks.

Eraldi DEAR programmi dokumenti ei tule. MIP ehk mitmeaastane indikatiivne plaan 2021-2027 ja MAAP ehk mitmeaastane tegevusplaan 2021-2024 ongi nö programm. Need on põhimõtteliselt valmis ja lähevad varsti liikmesriikidesse ja Euroopa Parlamenti konsulteerimisele. Kodanikuühiskonnaga ei ole plaanis neid enam konsulteerida.

MAAPi all on DEAR rahastuseks kodanikuühiskonnale (CSO) 73,59 miljonit ja KOVidele (LA) 20 miljonit.

Prioriteetideks Komisjoni geopoliitilised eesmärgid + noored + erasektori kaasamine + fokuseeritud ja strateegilised projektid.

Küsimused, mida MSG liikmed arutasid: väisemate organisatsioonide, noorte, erasektori, mitte-ELi partnerite kaasamine; ELi rahastuse lisaväärtus; projektide võrdne hindamine.

Ei ole antud infot selle kohta, kui suured on projektieelarved, partnerite arv, kas eelistatakse haridusprojekte või kampaaniaid või mis võiks olla põhiteemad.

Teemasid ja ettepanekuid, mida CONCORD oma liikmete sisendi põhjal on mitmetes poliitikapaberites komisjonile esitanud, ei olnud (seekord) arutlusel. CONCORDi maailmahariduse töörühm vaatab üle 2020 novembris saadetud etteoanekud ja soovitused, rõhutab teatud kohti või lisab vajadusel täpsustusi, kooskõlastab selle CONCORDi rahastuse töörühmaga ja saadab INTPAle.

Lisainfo:

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee