Terveilm

Välisministeerium kaasab rahvusvahelise humanitaarabi osutamisse ka Eesti ettevõtteid

17.05.2020

Välisministeerium toetab humanitaarabiga Ukrainat, Gruusiat, Montenegrot ja Põhja-Makedooniat vastavalt nende riikide abipalvetele. Abi on mõeldud COVID-19 levikust põhjustatud tagajärgede leevendamiseks ning riikide vajadustele vastamiseks kaasab välisministeerium humanitaarabi osutamiseks Eesti ettevõtete toodangut.

Koostöös MTÜ-ga Kriisieksperdid saadetakse ligi 70 000 euro väärtuses desinfitseerimisvahendeid ning voodipesu, tekke ja madratseid. Tegemist on väljapaistva humanitaarabi projektiga, sest rahvusvaheline pandeemia, piiratud transpordivõimalused ning eriolukorra nõuded raskendavad tellimuste täitmist ning saadetiste kohale jõudmist. Esimene osa humanitaarabi saadetisest läks teele 15. mai õhtul Ukrainasse. 

Välisminister Urmas Reinsalu ütles, et välisministeerium on kaasanud projekti ka kohalikke ettevõtteid. „Esmane eesmärk on loomulikult täita abi paluvate riikide vajadusi, kuid kuna soovime toetada Eesti ettevõtteid nende eksporditegevustes ka praegustes keerulistes oludes, siis oleme kaasanud selles projektis Eestis valmistatud toodangut humanitaarabi osutamisse,“ rääkis Reinsalu. 

Humanitaarabi saadetis koosneb ettevõtete Nordic Group OÜ, ESTKO AS ja Interchemie Werken de Adelaar Eesti AS desinfitseerimisvahenditest ning ettevõtete Teaspon ja Wendre toodetud voodipesust, tekkidest ja madratsitest.

Pärnumaal asuva aga rahvusvaheliselt tegutseva Wendre ASi tegevdirektor Deniss Kristenseni sõnul on neil hea meel olla kaasatud humanitaarabi osutamisse. „Praegune olukord mõjutab kõiki riike maailmas ja Wendrel on siinkohal võimalus anda oma panus, varustades seda humanitaarabi projekti vajalike toodetega,“ ütles Kristensen.

Eesti ettevõtete toodangu ostmine humanitaarabi osutamiseks on välisministeeriumi arengukoostöö ja humanitaarabi ning äridiplomaatia büroode ühine initsiatiiv, et vastata abivajavate riikide vajadustele ning samas toetada ka kohalikke ettevõtteid praegustes oludes. MTÜ Kriisieksperdid on kogenud välisministeeriumi arengukoostöö ja humanitaarabi tegevuste partner rahvusvahelistes projektides.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee