Terveilm

Välisministeerium avas taotlusvooru arengukoostöö projektidele

17.12.2019

Välisministeerium kuulutas välja AVATUD TAOTLUSVOORU teavitusprojektidele Eestis, vabatahtlike lähetamiseks arengumaadesse ja stipendiumiprogrammidele.

Taotlusvooru raames toetatavad üksikprojektid peavad olema vastavuses Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi 2016-2020 arengukava eesmärkidega.

Toetust võivad taotleda:
1) valitsusasutused või selle hallatavad asutused,
2) kohalikud omavalitsused või selle hallatavad asutused (sh kohalike omavalitsuste üksuste liidud),
3) Eesti Vabariigis registreeritud ning püsivalt tegutsevad juriidilised isikud.

Taotlusvooru maht on 680 000 eurot, sellest:
a) teavitusprojektid 150 000 eurot eesmärgiga arengukoostöö, humanitaarabi ja maailmahariduse tutvustamine Eestis ning elanikkonna teadlikkuse suurendamine arenguteemadest, sh audiovisuaalsete ja maailmahariduslike materjalide väljatöötamine ja kampaaniate läbiviimine;
a) projektid vabatahtlike lähetamiseks arenguriikidesse 30 000 eurot (eelistatud järgmised Aafrika riigid: Botswana, Rwanda, Uganda, Benin, Keenia, Namiibia, Tansaania, Zimbabwe, Ghana, Tuneesia, Maroko);
b) stipendiumiprogrammid arenguriikide kodanikele 500 000 eurot, sh kraadiõppe taotlustele 420 000 eurot ning täiendkoolituste ja suvekoolide taotlustele 80 000 eurot (kraadiõppe taotlused: erialadest eelistatult tehnilised, riigiteaduste või IKT-alased magistriprogrammid, riikidest eelistatud Eesti arengukoostöö prioriteetsed sihtriigid ja ülal toodud Aafrika riigid.

Teavitamise ja vabatahtlike lähetamise projektide kestvus võib olla kuni 24 kuud ning projektid peavad aitama kaasa Eesti elanikkonna arengukoostöö ja humanitaarabi alase teadlikkuse ja toetuse tõusule, Eesti vastava panuse ja tegevuste nähtavuse kasvule, ning arengumaade väljakutsete ja kestliku arengu eesmärkide paremale mõistmisele. Vabatahtlikel on kohustus teha teavitustööd: sihtriikidest naastes peavad nad läbi viima oma sealseid tegemisi tutvustavaid üritusi. Toetust antakse ühele projektile minimaalselt 1 000 eurot, toetusmäär on 100% abikõlblike kulude kogumaksumusest.

Stipendiumiprogrammi maksimaalne toetusmäär õppeaastas magistriõppe tudengitele on 4 000 eurot (10 kuu kohta) + õppemaks ning doktoriõppe tudengitele 7 920 eurot (12 kuu kohta), või vastavalt riiklikult kehtestatud doktoranditoetuse suurusele + õppemaks. Toetuse maksimaalne määr on 95% ja omafinantseeringu minimaalne määr on 5% projekti abikõlblikest kuludest (millest poole võib näidata mitterahalise sissemaksena). Projektid peavad algama 2020.a jooksul, maksimaalne kestvus on nominaalse õppeaja ulatuses.

Taotluse esitamine: taotleja esitab vormikohase taotluse Välisministeeriumile elektrooniliselt digitaalselt allkirjastatuna e-postile: taotlusvoor@mfa.ee märgusõnaga „Arengukoostööprojektide 2020. a. avatud taotlusvoor“.

Taotluse esitamise tähtaeg on 31. jaanuar 2020 kl 17.00.

Taotlemise juhendmaterjal, arengukoostöö ja humanitaarabi arengukava, rahastamise tingimused ja kord on leitavad Välisministeeriumi kodulehelt: http://vm.ee/et/taotlejale.

Lisainfo vooru ja taotluse esitamise kohta:
Merje.Roosimagi@mfa.ee tel 6377 243 (teavitus, maailmaharidus ja vabatahtlike lähetamine)
Kaie.Laud@mfa.ee tel 6377 141 (stipendiumiprogrammid)

Arengukoostöö kontaktisikud:
Liisa.Schaffrik@mfa.ee tel 6377 140 (teavitus, maailmaharidus ja vabatahtlike lähetamine)
Annika.Leek@mfa.ee tel 6377 242 (stipendiumiprogrammid)

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee