Terveilm

Välisministeerium suunab arengukoostöö vahendeid Covid-19 tagajärgede leevendamiseks

30.04.2020

Välisministeerium kuulutas välja Ukraina-suunalise uue piiratud vooru, mis keskendub  Covid-19 kriisi infotelefoni väljaarendamisele ja strateegilise kommunikatsiooni võimekuse suurendamisele. Lähiajal kuulutatakse välja voorud ka Gruusia, Valgevene, Afganistani, Keenia ja Ghana suunal, mis keskenduvad samuti Covid-19 tagajärgede leevendamisele.

Valgevene-suunaline voor keskendub tervishoiuvaldkonnale,  Afganistani voor tervisehariduse ja –teenuste edendamisele. Eraldi tervishoiu valdkonna voor keskendub digitaalsetele lahendustele, mis aitavad  parandada medõdede kvalifikatsiooni ning monitoorida Covid-19 viiruse nakkusteekonda Ukrainas, Gruusias, Ghanas ja Keenias. Hariduse valdkonnas on taotlusvooru eesmärgiks distantsõppe lahenduste rakendamine Ghanas ja Keenias, lisaks on Gruusias koostöös UNICEF-iga plaanis samuti distantsõppe haridusprojekt.

Välisministeerium tühistab käimasoleva enne pandeemia algust välja kuulutatud arengukoostöö projektide taotlusvooru, et suunata vahendid arengukoostööks Covid-19 tagajärgede leevendamiseks

Välisministeerium annab teada, et veebruaris 2020 välja kuulutatud avatud taotlusvoor arengukoostöö projektide rahastamiseks on Covid-19 levikust põhjustatud ülemaailmse eriolukorra kestmise ja võimalike projektitegevuste elluviimisel ettenägematuks ajaks tekkinud takistuste tõttu tühistatud. Covid-19 pandeemia on olukorda maailmas oluliselt muutnud ja muutunud on ka partnerriikide  abivajadus. Arengukoostöö projektide rahastamine jätkub samas mahus, kuid suunatud fookusega viiruse leviku peatamiseks ja kriisi tagajärgede leevendamiseks.

Taotlusvooru väljakuulutamise hetkel, 10. veebruaril, ei olnud viirus veel levinud Eesti peamistesse arengukoostöö partnerriikidesse ning sel ajahetkel puudusid üleilmsed reisipiirangud, mis nüüd takistavad projektide rakendamist oluliselt. Kuna olukord maailmas on väga lühikese ajaga oluliselt muutunud, on arengukoostöö vahendite parimaks suunamiseks vajalik paindlikult reageerida. 

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul oleme ka arengukoostöö vallas täiesti erandlikus olukorras, mida veebruaris või märtsis ette näha ei saanud. „Oleme viimased viis nädalat tegelenud olukorra analüüsimisega ning suhelnud aktiivselt partnerriikide, teiste doonorite ja projektipartneritega. Kõige olulisem on arvestada sellega, mida soovivad abivajajad. Hetkel on selge, et vastata arengukoostöö partnerriikide praegustele kõige akuutsematele vajadustele, peame juba välja kuulutatud taotlusvooru tühistama,“ ütles Reinsalu.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee