Terveilm

Vastutustundlikkus toidupoodides ja tarneahelates

09.11.2021

Eesti inimeste tarbimisotsused ja toidupoekettide tarnimisotsused mõjutavad nii tarneahelate alguses olevate kogukondade inimõiguseid kui ka keskkonda ja kliimamuutusi. MTÜ Estwatchil on koostöös MTÜ Mondoga käimas projekt “Õiglane toidulaud: inimõiguste toetamine ja kliimamuutuse pidurdamine toidupoodide tarneahelas”, mille eesmärk on Eesti toidupoodide tarneahelate vastutustundlikkuse kasvatamise kaudu suurendada Eesti ühiskonna toetust inimõigustele, võrdsele kohtlemisele ja keskkonnahoiule. Projekti käigus viiakse läbi kaks uuringut toidupoodide tarneahelate vastutustundlikkusest. Lisaks on planeeritud tegevusi tarbijate teadlikkuse kasvatamiseks, et soodustada vastutustundlikumaid tarbimisotsuseid, ning avaliku arutelu ja dialoogi loomiseks, et suunata uuritavaid ettevõtteid olema vastutustundlikumad.
Projekti rahastab Aktiivsete Kodanike Fond (ACF).

Loe projekti kohta lähemalt siit: https://www.estwatch.ee/teemad/tarneahelad/toit/

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee