Terveilm
Menu
Facebook
Twitter
Youtube
Linkedin

AKÜl on jaanuaris hea meel tervitada enda ridades uut huvikaitsespetsialisti Karl Oskar Villsaart. Värskelt eesistumise vankrilt maha hüpanud Karl Oskaril on taskus arengukoostöö alased teadmised Eesti esindusest Brüsselis ning AKÜs asub ta meilt pikemale puhkusele siirdunud Anni asemele.

Fookusteemaks on Karl Oskaril eelkõige poliitikate sidusus. Sest AKÜle ei meeldi kui iga arenguriiki saadetud arengukoostöö dollari kohta sealt samast tegelikult 10$ maksudega nihverdades välja kanditakse. Või kui Euroopa riigid ühest küljest kutsuvad üles Jeemeni humanitaarkriisi lahendama, ent teisest küljest müüvad Jeemenit pitsitavale Saudi-Araabiale relvi. Või kui siin kodus ütleme, et me ju tegelikult enam ei kasuta elektri tootmiseks nii palju põlevkivi kui vanasti – taastuvenergia, kõik on hästi –  ent tegelikult kaevandame sama palju või rohkemgi, sest põlevkiviõlil on Euroopast kaugemal üsna hea nõudlus.

Hariduselt meedia taustaga, peab Karl Oskar oluliseks avatust ja nähtavust, millega jõuda rohkemate inimesteni, ja mis kõige tähtsam, panna neid kaasa mõtlema meid ühendavatel teemadel. “Soovin aktiivselt panustada arengukoostööd mõjutavate poliitikate sidususe hindamisse kui ka nende ühtlustamise vajaduse teadustamisse kõigil tasandidel. Vaid teadlik ja strateegiline tegutsemine loovad positiivse muutuse.”

Väikesed kogukonnad suures maailmas!

Kõige tegusam on see kuu ilmselt Agnele ja Itile, kes jõuavad lähinädalail nii Võrumaale kui Virumaale, uudistama väikeseid kogukondi suure maailma sees. Me usume, et maailm algab kodust ning kestliku arengu eesmärke pole võimalik saavutada ilma Eesti kogukondade, külade-valdade-linnade panuseta.

EL projektid

AKÜ on jaanuarist partner kahes suures Euroopa Komisjoni rahastatud konsortsiumprojektis. Kõik, kes kunagi on projektimaailma nuusutanud, teavad hästi, et alguses on see ikka üsna segane. Keegi ei saa väga hästi aru, kuidas need 15 või ühel juhul lausa 27 riiki omavahel suhtlema peaks, kes mida teeb, kellel on milline töökultuur jne. Kultuuridevaheliste erinevuste nautimiseks ei pea minema Euroopast kaugele, piisab lätlaste ja soomlastega koos projekti tegemisest. Igal juhul möödub aasta algus Agne ja Sigridi jaoks idaeurooplastega skaipides ning Helsingis soomlaste juhtimisel projekti käima lükates.

Säästliku eluviisi töötoad ja roosa prügi päev

Katrin taastub jaanuaris edukast jõulukampaaniast. Kes ei mäleta – utsitasime kõiki targalt kinkima. Kuigi jõuludeni on nüüd jälle hulk aega, võib vahepeal targalt kinkida ka näiteks sünnipäevadel või sõbrapäeval (tuntud ka kui roosa prügi päev). Ent kuna vabaühendustes niisama ei pikutata, käib taastumine käsikäes korraldamisega. Kommunikeerida rohkem kui küll, lisaks korraldab Katrin AKÜs toredat säästliku eluviisi teemasid käsitlevat üritustesarja. Kuu lõpus aga läheb Katrin koos Itiga kooli. Ent sel korral veidi pahupidi reaalsuses – nimelt oodatakse AKÜt jagama koolides igapäevaselt töötavatele õpetajatele mõtteid sellest, kuidas säästvast arengust rääkida igas õppeaines.

Koalitsiooni kestliku arengu heaks

Jaanuaris teeme kõvasti tööd selle nimel, et juba veebruaris sünniks mõjukas ja tegus koalitsioon, mis hakkaks ajama kestliku Eesti asja. Et nii meil endal kui ja järgmisel põlvedel oleks võimalus elada täisväärtuslikku elu puhtas ja turvalises keskkonnas.

Ühel toredal päeval jaanuaris paneb AKÜ kollektiiv aga kontoriukse kinni ja läheb linnast välja meeskonnapäeva pidama. Heade mõtete kogumiseks ning hullude ideede realiseerimiseks tuleb ikka keskkonda vahetada.

 

 

Kommentaarid:

Seonduvad uudised

16.01.2018

Huvikaitse – mis me tegime?

Vaadates veel põgusalt tagasi möödunud aastasse, annab AKÜ juht Sigrid Solnik ülevaate AKÜ huvikaitseteemadest, millega 2017. aastal rohkem tegelesime. Välisministeeriumi suunal. 2017. aasta augustis võeti viimaks vastu määrus „Arengu- ja humanitaarabi andmise tingimused ja kord“….

Loe lisaks

11.01.2018

AKÜ jaanuaris

AKÜl on jaanuaris hea meel tervitada enda ridades uut huvikaitsespetsialisti Karl Oskar Villsaart. Värskelt eesistumise vankrilt maha hüpanud Karl Oskaril on taskus arengukoostöö alased teadmised Eesti esindusest Brüsselis ning AKÜs asub ta meilt pikemale puhkusele…

Loe lisaks

8.01.2018

Väikesed Eesti kogukonnad suure maailma sees – Lääne-Virumaa!

Ootame Lääne – Virumaa aktiivseid ja oma kogukonna heaolule mõtlevaid inimesi teisipäeval 30. jaanuaril Kiltsi mõisa, et ühe tegusa pärastlõuna jooksul mõelda, mis on maailma kestlik areng ning kuidas see igaüht meist puudutab. Mida teha, et…

Loe lisaks

5.01.2018

Väikesed Eesti kogukonnad suure maailma sees – Ida-Virumaa!

Ootame Ida-Virumaa aktiivseid ja oma kogukonna heaolule mõtlevaid inimesi 18. jaanuaril Toila SPAsse, et koos mõelda, mis on maailma kestlik areng ning kuidas see igaüht meist puudutab. Ida-Virumaa võrratu loodus ühelt poolt ning tööstus teiselt…

Loe lisaks
Täida küsitlus, võida meeneid!