Terveilm

In English

Homme lõppeb GLEN vabatahtlike konkurss

25.01.2018

Homme, 26. jaanuaril kell 17.00 lõppeb kandideerimine GLEN programmi vabatahtlikuks. 21 – 30-aastased noored saavad osaleda kolmes projektis Myanmaris, Indias ja Ugandas.

Arengukoostöö Ümarlaua juht Sigrid Solnik: “Euroopast väljaspool vabatahtliku töö tegemine annab igaühele võimaluse silmaringi avardada ja teistelt kultuuridelt nii mõndagi õppida. Lisaks pakub GLEN programm noortele professionaalidele võimaluse oma teadmiste ja kogemustega kohalikku kogukonda panustada. Minu enda vabatahtliku töö kogemus Palestiinas oli väga positiivne, nii et julgustan kõiki kandideerima!”

Vabatahtlikke oodatakse järgmistes riikides:

  • Myanmari otsitakse vabatahtlikku, kes aitaks madala sissetulekuga peredest pärit noortele läbi viia kursuseid inglise keele, sotsiaalteaduste ja IT vallas. Olenevalt vabatahtliku taustast saab ta ka ise koolitusprogrammi luua.  Indiasse oodatakse fotograafia, videotöötluse või veebidisaini taustaga noort.
  • India kohaliku organisatsooni eesmärk on luua digitaalseit materjale, mis aitavad tõsta teadlikkust kutsehariduse olulisusest India noorte seas.
  • Ugandasse oodatakse inimõiguste ja naisettevõtluse huviga vabatahtlikku. Kohaliku vabaühenduse eesmärk on saavutada raskes olukorras naiste majanduslik sõltumatus. Selleks aidatakse neil enda väikeste äridega alustada, olgu see seakasvatus või käsitöö.

Kandideerimine on avatud 21–30-aastastele maailmaharidusest huvituvatele noortele, kes räägivad inglise keelt. Arengukoostöö Ümarlaud ootab avaldusi 26. jaanuaril kella viieni. Kandideerimisavalduste saatmisel tuleb tähele panna, et e-kirjadel võtab kohale jõudmine veidi aega, nii et avalduse saatmist ei tasuks jätta viimastele minutitele.

Projekti eesmärk on toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprojekt hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd sihtriigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal. Projekti koordineerib Arengukoostöö Ümarlaud ja rahastab ASA programm.

GLEN programm alustas tegevust 2003. aastal, Eesti saatis esimesed GLENid vabatahtlikku tööd tegema 2004. aastal, kümne aasta jooksul on arengumaades käinud üle 50 noore.

Illustratsioonidena saab soovi korral kasutada GLEN vabatahtlike fotosid viitega AKÜle.

Lisainfo konkursi kohta

GLEN Estonia FB leht

 

Lisainfo: Katrin Pärgmäe / Kommunikatsioonijuht
katrin@terveilm.ee / +372 56623823

Foto: Triina Teder, GLEN 2017, Nepal

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee