Terveilm

In English

Unistuste sõstrad

21.08.2017

Galina Artemenkole ei ole kulinaarse meistriteose loomine mingi probleem. Talle on see  pigem hobi kui äri. Peenetundeline ja läbimõeldud lähenemine igale roale ei reeda, kui suurte mahtudega ta tegelikult tegeleb. Kropõvnõtskõi linnas on Galina tase nii toiduvalmistamise kui roogadest tehtavate piltide osas etaloniks. Tänu sellele kutsusime ta Ukrainas mentoriks, et julgustada ja nõustada naisi oma äriga alustamisel.

Toidublogijana veedab Galina palju aega sotsiaalseid projekte tutvustades. Sõbraga koos avas ta “Toidu kooli”. Igal pühapäeval jagab ta kulinaarsete oskuste saladusi. Lisaks annab “Toidu kool” Kriisikeskuses naistele, Ida-Ukraina sõjas haavata saanud sõduritele ja lastekodu lastele tasuta kursuseid.

Galina moto on “Maitsev ja ilus”. Hoolimata kõigist oma annetest maitsvate toitude valmistamisel meeldib talle enim sõstrane õlikaste.

 

Retsept – Sõstrane õlikaste

Vaja läheb:

1 pakk võid (200 g)

150 grammi musti sõstraid (külmutatud marjad sulata toatemperatuurini)

2 sidrunit

1-2 oksakest rosmariini

Soola ja pipart

Purusta sõstrad blendris. Lisa sõstardele riivitud sidrunikoor ja peeneks hakitud rosmariin (kui  rosmariin ei meeldi, võib selle asendada tüümianiga). Vispelda või hõõru või pehmeks ja koorjaks, lisa sõstramass ning sega hoolikalt läbi. Maitsesta soola ja pipraga.

Musta sõstra asemel võib kasutada ka roosasid sõstraid – neil on pisut õrnem ja mahlakam maitse. Kastet on parim serveerida linnulihaga lihtsalt pane tükike kuuma roa peale, sooja toidu peal sulab see õliseks kastmeks.

 

Autor: Galina Artemenko, vahendas Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee