Terveilm

Hankekutse: poliitikate sidususe uuring

24.08.2017

Arengukoostöö Ümarlaud kuulutab välja hanke, et leida uuringu läbiviija poliitikate sidususe põhimõtete rakendamise kohta Eestis. 

Poliitikate sidusus arengukoostöös tähendab, et kõik EL ja Eesti poliitikad, millel on mõju arengumaadele, peavad olema omavahel kooskõlas ja suunatud vaesuse vähendamisele. Kui ülejäänud maailma heaolu tähelepanuta jätta, ei pruugi arenguabiks antud rahast piisata, et tehtud kahju tagasi pöörata, rääkimata siis vaesuse vähendamisest.

Euroopast leiab näiteid kuhjaga – maksuseadused, mis soosivad vaesematest riikidest maksuparadiiside kaudu raha välja petmist; vaesemate riikide loodusvarade hävitamine suurkorporatsioonide huvides või relvakaubanduse poliitikad, mis näiteks lubavad kobarpommide müüke, kuigi sama riigi humanitaartöötajad püüavad neid kahjutuks teha.

Ka Eestil riigil on kohustus jälgida, kuidas meie otsused mõjutavad inimesi üle kogu maailma, aga siiani ei ole veel uuritud, kas Eesti poliitikad on sidusad. Hanke eesmärk on teada saada, kas Eestis kasutatakse poliitikate sidususe põhimõtteid, mis on takistused ja kuidas nendest üle saada?

Hankedokument on siin – .PDF ja .docx

Taustainfo saab siit.

Pakkumuse esitamise tähtaeg on 17. septembril 2017 kell 23.59.

Pakumust võib esitada ainult digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressil anni (ätt) terveilm.ee.

Lisainfo: anni (ätt) terveilm.ee

Hange viiakse läbi Euroopa Komisjoni rahastatud projekti “Estonian EU Presidency – Development Matters” raames.

 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee