Terveilm

Käivitus V hõimurahvaste programm

22.04.2021

Eesti Keele Instituut kuulutab V hõimurahvaste programmi raames välja kolm konkurssi: kultuuri- ja haridusprojektide taotlusvooru, teadus- ja arendusprojektide taotlusvooru ning Ilmapuu auhinna konkursi. 

14. aprillil kinnitas haridus- ja teadusminister Liina Kersna V hõimurahvaste programmi „Hõimurahvaste keelte ja kultuuride toetus 2021–2027“. Käesolevast aastast korraldab programmi tegevust Eesti Keele Instituut. 

Riikliku programmi eesmärk on toetada hõimurahvaste keelte ja kultuuride kestmist ning arengut. Selleks panustatakse hõimurahvaste keelte ja kultuuride arendamisse teadus-, kultuuri- ja haridustegevuse kaudu ning soodustatakse hõimurahvaste omavahelisi kontakte ja koostööd. Soome-ugri keelesugulus on eestlaste rahvusliku identiteedi olulisemaid koostisosi, samuti aitab soomeugrilisuse mõtestamine kaasa eesti keele ja kultuuri ajaloo ning nüüdisarengu mõistmisele. 

Programmi raames kuulutatakse välja taotlusvoorud kultuuri- ja haridusprojektidele ning teadus- ja arendusprojektidele. Kultuuri- ja haridusprojektide esitamise tähtaeg on 17.05.2021 ning teadus- ja arendusprojektide esitamise tähtaeg 24.05.2021. 

2500 euro suuruse Ilmapuu auhinna eesmärk on tunnustada hõimurahvaste esindajat või kollektiivi, kelle tegevus on kohalikul tasandil tihedalt ja tulemuslikult seotud hõimurahva kultuurilise identiteedi ja püsimajäämisega. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 12.05.2021.Ilmapuu auhinna laureaadid kuulutatakse välja vadjalaste kevadisel maahinguspäeval (maaentšäüz), mis tänavu langeb 10. juunile. 

Täpsem info on kättesaadav Eesti Keele Instituudi kodulehel

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee