Terveilm

Kas RMK võtab varsti kogu Eesti metsa maha, et üraskitest lahti saada?

01.07.2023

Taskuhäälingu „Rohepöörane“ värskeimas episoodis arutasid saatejuhid muuhulgas, kui kaugele on RMK valmis üraskite tõrjumiseks minema.

Enne jaanipea kirjutas Forte, et kliimaminister Kristen Michal andis RMK-le loa raiuda sel aastal 1400 hektari võrra plaanitust rohkem metsa. Täpsemini võib RMK teha rohkem uuendusraiet just kuusikutes, eesmärgiga võtta puud maha enne, kui kooreürask neid kahjustab. Sel viisil loodab RMK, et kuuske saab kasutada kestvustoodete valmistamiseks, mitte lihtsalt kütteks.

Taskuhäälingu „Rohepöörane“ saatejuht Mart Valner kommenteeris, et kui seni on RMK võtnud pea iga metsa maha seetõttu, et seal on üraskid, siis nüüd hakkab RMK võtma metsa maha ennetavalt. Tegelikult ainukene loogiline viis, kuidas olla üraski eest kaitstud, on võtta kõik mets maha, ütles Valner. „See on ökoloogiliselt korrektne. Kui sul ei ole metsa, ei ole sul üraskit,“ märkis saatejuht Madis Vasser. Valner lisas, et RMK käitub justkui inimene, kes leiab enda kodust ämbliku ja arvab, et ainus viis putukast lahti saada on kodu põlema panna.

Milliseid uuenduslikke viise üraskitõrje tegemiseks pakkusid saatejuhid välja, kuula saatest.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee