Terveilm

PODCAST | Rohepöörane: Eesti Energia, pane oma PR paika. Kas uus tehas on siis keemia- või õlitehas?

20.06.2022

Taskuhäälingu „Rohepöörane“ uues episoodis võtsid saatejuhid fookusesse Eesti Energia õlitehase hiljutise kohtuotsuse tagamaad.

Sel nädalal tuli Tartu ringkonnakohtust otsus, et Eesti Energia Enefit280 õlitehase ehitusluba ei tühistata. Nimelt leidis kohus, et õlitehase võib ehitada, kuna probleemid avalduvad alles siis, kui tehas töötab.

„Kui vaadata ERR-i artikleid, siis on täiesti skisofreeniline olukord: intervjuu sees on Eesti Energia esindajad, kes ütlevad, et siin on meie keemiatehas, mis hakkab tootma vana head põlevkiviõli,“ ütles Rohepöörase saatejuht Madis Vasser saates. „Pane oma PR vähemalt paika, on ta siis keemiatehas või on ta ikkagi vana hea põlevkiviõli tehas,“ lisas ta.

Saatejuht Mart Valner tõi välja vastuolu, et kogu kohtuasi käib selle üle, kas õlitehast võib ehitada, aga samal ajal ehitustegevus jätkub. Tema hinnangul jõuavad nad sinna samasse kohta nagu mõni aeg tagasi, kui arutasid merekaldale maja ehitamise üle: tegelikult see tegevus vist on ebaseaduslik, aga maha enam ikka võtma ei hakka.

Sellepärast nad (Eesti Energia – toim) higistavad seal praegu, et panna võimalikult kallid asjad püsti ja siis näidata näpuga: aga me juba tegime ära, nõustus Vasser. „Sel hetkel, kui nurgakivi pandi, oli teada, et see (õlitehas – toim) valmis ehitatakse,“ lisas Valner.

Kummale kohtuprotsessi poolele saatejuhid võitu ennustavad, saa teada saatest.

Oma igapäevatöös tegeleb Madis energeetika- ja kliimateemadega keskkonnaühenduses Eesti Roheline Liikumine ja Mart tegutseb keskkonna- ja kliimavaldkonna huvikaitseeksperdina Arengukoostöö Ümarlauas.

Kuula saadet: https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/120023310/podcast-rohepoorane-eesti-energia-pane-oma-pr-paika-kas-uus-tehas-on-siis-keemia-voi-olitehas

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee