Terveilm

Mart Valner: ettevõtted maksavad keskkonna reostamise eest endiselt absurdselt vähe

19.09.2023

Viimases taskuhäälingu „Rohepöörane“ episoodis leidsid saatejuhid, et ettevõtete kriitika saastetasude tõstmise osas on igati põhjendatud.

Septembri alguses kirjutas Delfi Ärileht, et riik plaanib oluliselt tõsta saastetasusid, soovides nelja aasta pärast keskkonda saastavatelt ettevõtetelt koguda tasusid praegusest ligi 60 protsenti rohkem.

Saatejuht Mart Valner rääkis, et ta peab nõustuma Viru Keemia Grupi (VKG) tagasisidega saastetasude tõstmisele. „VKG ütles, et nad ei usu maksutõusu positiivset mõju. Ma olen täiesti nõus, sellisel kujul sel maksutõusul positiivset mõju ei ole, sest see ei mõjuta kedagi oma tegevust muutma. Endiselt on see absurdselt liiga väike,“ rääkis ta. Valner arvates jõuame mõneti automaksu diskussiooni tagasi, et kui ta peab iga aasta 10 eurot lisaks oma auto pealt maksma, siis see ei pane teda oma tarbimist muutma.

Teine saatejuht Madis Vasser on ühe teise VKG seisukohaga nõus: keskkonnatasud ei tule Ida-Virumaale tagasi. „See on probleem ja see ei ole asi, mida VKG saab muuta. Riik ise võiks seda teha, et tasu, mis on väga madal, võiks rohkem jõuda Ida-Virumaale.“

Milliseid alternatiivseid viise saastetasusid kogumiseks pakkusid Valner ja Vasser välja, kuula saatest.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee