Terveilm

In English

Steven-Hristo Evestus: “Advokaat” kutsub vaatajat õigust mõistma

14.10.2020

Teisipäeval, 13. oktoobril jõuab tele-esilinastusena ETV2 ekraanile inimõiguste kuu teine film “Advokaat” (2019), mille juhatab sisse õigusekspert Steven-Hristo Evestus.

Selle filmi tegijad on viinud meid väga huvitavasse keskkonda. Nimelt on võetud fookusesse Israelis Jeruusalemmas tegutsev naisadvokaat Lea Tsemel, kes on sel alal tegutsenud juba mitukümmend aastat ja on 75-aastane. Teda iseloomustab see, et ta julgeb vastu astuda kehtivale poliitilisele režiimile ja kaitsta neid, kes on hukka mõistetud ning oma rahva poolt alavääristatud.

Kui me heidame pilgu Eesti ja Israeli kokkupuutepunktidele just selle filmi valguses, siis tuleb meelde, et meil räägitakse tihti õiguse õiglasest kohaldamisest. Lea Tsemel on võtnud selle õigluse tagaajamise enda südameasjaks ja garanteerinud selle käigus kõikidele süüdistatavatele ka professionaalse kaitse.

Kui me vaatame sellistele äärmuslikele kohtuasjadele otsa, siis võib tihti kohata seda, et üldiselt rahva, rahvuse hukka mõistetud tegevuste puhul – olgu need terrorism või tänavarahutused, Eesti kontekstis nt pronksiöö rahutused – , on palju loota, et iga riigi õigusemõistmine peab sellele väljakutsele vastu.

Lea Tsemel on võtnud endale ülesandeks testida oma koduriigi õigusemõistmist. Kuigi ta ei ole osutunud võitjaks, on ta viinud avalikkuse ja poliitiliste rühmitusteni sõnumi, et ühegi süüdistatava süüdi mõistmine ei saa toimuda pelgalt ainult selle põhjal, millised on tema isiklikud poliitilised vaated, vaid alati tuleb hinnata inimese tausta ja konkreetse teo asjaolusid.

Loe edasi ja vaata sissejuhatust: https://kultuur.err.ee/1146466/steven-hristo-evestus-advokaat-kutsub-vaatajat-oigust-moistma

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee