Terveilm

Üleskutse toetada Afganistanist Eestisse jõudnud peresid

28.08.2021

MTÜ Mondo ja Eesti Pagulasabi kutsuvad üles toetama Afganistanist Eestisse jõudnud peresid. Praegusel ajahetkel saab aidata kolmel erineval moel:

Anna märku üürikorterist

Pärast rahvusvahelise kaitse saamise protsessi läbimist ning viibimist Vao pagulaskeskuses, on peredel vaja leida elamispind. Elamispinna eest tasub alguses kohalik omavalitsus. Kui sul on elamispind, mida oled nõus sisserändajatele välja üürima, anna endast märku kirjutades aadressil info@pagulasabi.ee. Oodatud on suuremad korterid suuremates linnades ning nende lähipiirkondades. 


Ettevõtja, paku tööd!

Inimeste kohanemisel uues kultuuriruumis mängib väga olulist rolli eneseteostuse võimalus. Kui sul on sisserändajale pakkuda tööd, mis ei nõua esialgu eesti keele oskust, kirjuta info@pagulasabi.ee


Tee annetus ja toeta vaimset tervist

Kõikidel kriisisituatsioonist tulnud inimestel on vajadus psühholoogilise nõustamise järele. Anneta Eesti Pagulasabi vaimse tervise fondi, et nad saaksid pakkuda seda teenust piisavas mahus. Annetada saad siin: https://www.pagulasabi.ee/toeta-meid. Kliki “Vaimse tervise fondile” ja vali ise summa suurus. 

MTÜ Mondo tegevused Afganistanis on praegusel hetkel peatatud. Jälgitakse olukorda riigis ning otsitakse võimalusi naiste ja tüdrukute jätkuvaks toetamiseks Afganistanis. Mondo Kriisifondi saad teha annetuse märksõnaga “Afganistan”. https://mondo.org.ee/toeta/kriisifond/

Toetada saad ka läbi Eesti Punase Risti, kust suunatakse annetused edasi Rahvusvahelisele Punase Risti Komiteele. Hetkel on kohapeal u 1800 Punase Risti ja Poolkuu töötajat ja vabatahtlikku, kes tegutsevad nii haiglates kui ka hoiavad toimivana olulist infrastruktuuri. https://redcross.ee/anneta/afganistan/

Taustast: Eesti on liitlaste abiga Kabulist evakueerinud 14 Afganistani kodanikku, kellest Eestisse on 28. augusti seisuga jõudnud 13 inimest. Üks evakueeritud inimene pole veel Eestisse jõudnud. Kõigi Eestisse saabunud Afganistani kodanikega viib politsei- ja piirivalveamet läbi rahvusvahelise kaitse menetluse ja otsustab kaitse andmise.

Valitsuse otsusega pakub Eesti kaitset kümnele Euroopa Liidu ja NATO-ga kaastööd teinud inimesele ning kuni 20-le Eesti organisatsioonidega koostööd teinud inimesele ja nende pereliikmele. Kokku võtab Eesti Afganistanist vastu kuni 30 inimest. 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee