Terveilm

Unistuste sõstrad

21.08.2017

Galina Artemenkole ei ole kulinaarse meistriteose loomine mingi probleem. Talle on see  pigem hobi kui äri. Peenetundeline ja läbimõeldud lähenemine igale roale ei reeda, kui suurte mahtudega ta tegelikult tegeleb. Kropõvnõtskõi linnas on Galina tase nii toiduvalmistamise kui roogadest tehtavate piltide osas etaloniks. Tänu sellele kutsusime ta Ukrainas mentoriks, et julgustada ja nõustada naisi oma äriga alustamisel.

Toidublogijana veedab Galina palju aega sotsiaalseid projekte tutvustades. Sõbraga koos avas ta “Toidu kooli”. Igal pühapäeval jagab ta kulinaarsete oskuste saladusi. Lisaks annab “Toidu kool” Kriisikeskuses naistele, Ida-Ukraina sõjas haavata saanud sõduritele ja lastekodu lastele tasuta kursuseid.

Galina moto on “Maitsev ja ilus”. Hoolimata kõigist oma annetest maitsvate toitude valmistamisel meeldib talle enim sõstrane õlikaste.

 

Retsept – Sõstrane õlikaste

Vaja läheb:

1 pakk võid (200 g)

150 grammi musti sõstraid (külmutatud marjad sulata toatemperatuurini)

2 sidrunit

1-2 oksakest rosmariini

Soola ja pipart

Purusta sõstrad blendris. Lisa sõstardele riivitud sidrunikoor ja peeneks hakitud rosmariin (kui  rosmariin ei meeldi, võib selle asendada tüümianiga). Vispelda või hõõru või pehmeks ja koorjaks, lisa sõstramass ning sega hoolikalt läbi. Maitsesta soola ja pipraga.

Musta sõstra asemel võib kasutada ka roosasid sõstraid – neil on pisut õrnem ja mahlakam maitse. Kastet on parim serveerida linnulihaga lihtsalt pane tükike kuuma roa peale, sooja toidu peal sulab see õliseks kastmeks.

 

Autor: Galina Artemenko, vahendas Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee