Kingi Targalt

Kingi elamus

Asjade asemel on palju meeldejäävam kinkida aega ja emotsioone – mõnusat jõulutunnet, seiklusi ning mälestusi. Mõtle korra oma lapsepõlve peale, kas sul on meeles kingitused või pigem värvid, maitsed ja tunded? Muidugi tuleb tõdeda, et emotsioonide kinkimine nõuab aega ja ettevalmistusi (soovitused on allpool).

Mida teha jõulu ajal kogu perega?

  • Ühine söögitegemine. Jõulude ajal sööme ju kõik. Miks peame aga kiiresti-kiiresti kõik valmis saama, et lauda istuda? Ehk on parem mõte nautida kogu päeva koos ühise kokkamisega. Jah, lapse tehtud piparkoogid ei ole ilmselt kõik ideaalsed tähekesed ja pool taignast läheb kaduma. Aga see on mälestus, mis teeb südame soojaks ka 20 aasta pärast. Närvilised täiskasvanud, kellel on kiire ja nii palju veel teha, ei ole parim mälestus.
  • Jõulukuuse toomine. Millal käisite viimati ise metsast jõulukuuske toomas? Mets on maagiline koht nii lastele kui täiskasvanutele ja kui enda metsa ei ole, aitab RMK.
  • Kaunistused. Kas on kaunistusi, mida saaks meisterdada koos lastega? Keerulisemate ehete puhul võivad täiskasvanud meisterdada ja lapsed kaunistada. Kas sel aastal võiksid jõulukuuske ehitda hoopis piparkoogid, õunad, heegeldatud ehted või villahaldjad? Ja kindlasti ei tasu unustada ka seda ühte ehet, mis on kuuse küljes olnud juba sellest ajast, kui vanaema noor oli.
  • Elav tuli ja lood vanast ajast. Kas vanaema mäletab, kuidas tema lapsepõlves jõule peeti? Mis on ema või onu lemmikjutud enda jõuludest? Ühised meenutused liidavad peret ja sageli on meeles just kõige naljakamad asjad. Leidke aega nende jagamiseks!
  • Seiklus, aardejaht. Veidi nuputamist ja lastele valmib rada õues, kus üks peidukoht viib järgmiseni ja kõige lõpus on aare!

Elamust saab ka jõuluks kinkida

Ise tehtud kinkekaart koos südamliku soovi ning tulevase ühise elamuse kirjeldusega teeb südame soojaks ja valmistab rõõmu ka siis, kui jõuluõhtu on möödas.

  • Kultuurielamused. Varasem luuretöö on kindlasti vajalik, et teada, kas talle meeldib teater, näitus, kino või Ahhaa keskus.
  • Toit. Paljud sõpruskonnad on kingituste ostmise asemel läinud seda teed, et lähevad pühade ajal seltskonnaga kuhugi toredasse restorani sööma. Samuti võib mõelda restoranide korraldatud ühiskokkamiste peale, kus grupp valmistab teadja koka õpetuste järgi ise õhtusöögi.
  • Loodus. Matk või piknik on väga meeldejäävad ühised hetked, eriti arvestades, et linnainimestena on paljudel meist vaja väikest lisatõuget, et soojad riided välja otsida ja külma ilmaga pikemalt õues olla. Samas on see üks kindel viis leevendada kogu pere stressi ja tagada head emotsioonid.
  • Adrenaliin. Nii noorte kui suurte seas on viimasel ajal väga populaarsed nn põgenemistoad, kus peab lahendama erinevaid ülesandeid, et edukalt majast väljuda.

Terveilm

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee