Terveilm
Menu
Facebook
Twitter
Youtube
Linkedin

Aastas on vaid üks kuu, mil saab rahus öelda, et ega väga midagi teha olegi. See kuu on juuli, mil kõik niidavad muru ja nuusutavad lilli ega tegele töiste asjadega. Oktoober, seevastu, on tegus ja asjalik. Proovime AKÜ meeskonnas leida töö kõrvalt ka aega üheskoos sünnipäevade tähistamiseks (elagu Iti, Agne ja Sigrid!).

Millised on rehekuised toimetused AKÜ meeskonnas?

Esimese asjana on hea meel tutvustada uut mängijat AKÜ naiskonnas. Tere tulemast, Iti Pällin! Iti on Villapai poe perenaine, ent aprilli lõpuni tuli AKÜle appi koostööprojekte ja sündmusi korraldama ning AKÜ nime, pilti ja põhimõtteid tutvustama. Iti eesmärk on, et kestliku arengu põhimõtteid järgitaks nii linnas kui maal, nii noorte kui vanade seas. Teades Iti tegutsemistahet ning -tuhinat, ei ole keegi headuse pealetungi eest kaitstud!

AKÜ naiskond: Agne, Katrin, Sigrid, Iti, Anni

Juba sel nädalal, 11. oktoobril ootame huvilisi veetma õhtut kestliku arengu teemadel. EMSLi liikmeklubis arutatakse, mida igaüks meist selles vallas teha saaks ja mida me kõik koos maailma paremaks muutmiseks teha saaks. Kuu teises pooles, nimelt 25.-27. oktoober toimub Tallinnas Idapartnerlusriikide kodanikuühiskonna konverents. Eesti Idapartnerluse Keskus võttis kevadel teiste seas ka AKÜ kampa konverentsi sisu osas kaasa mõtlema. Oleme päris põnevil, kuidas see idanaabrite organiseerunud kodanikuühiskonna aasta üks tähtsündmustest välja kukub.

Oktoober möödub suuresti ka ringi rändamise tähe all:

  • Katrin käis eelmise nädala esimestel päevadel CONCORDi kommunikatsiooniinimestele suunatud koolitusel. Kas sotsiaalmeedia tegemisel on mõtet? Kuidas jutustada Harry Potteri tasemel fantastilist lugu kui teemaks on AidWatch ja arengukoostöö rahastamine? Kas ODA võib olla sama lahe kui draakon? Kust leida kaasavaid arengukoostöö-teemalisi kogemuslugusid kui oled sündinud keskklassi perekonda Tartus ja sul oli täiesti tavaline lapsepõlv? Küsimusi mõneti rohkem kui vastuseid!  
  • Sigrid läheb sel nädalal Stockholmi, kus toimub selline veidi lohiseva nimega üritus nagu Baltic Leadership Programme on Agenda 2030. Kokku kogunevad toredad inimesed Läänemere ümbert, kes kõik kodus kestliku arengu teemade ja eriti Agenda 2030-ga tegelevad. Eestist on AKÜ kõrval kohal Eili Lepik Riigikantseleist. Eesmärk on saada tugevamaks ja paremaks võrgustiku ehitajaks just kestliku arengu eesmärkide teemadel. Kaua võib oma nurgas nokitseda, tuleme keskpõrandale kokku!
  • Kuu teises pooles on Agnet ja Sigridit ees ootamas käik Brüsselisse, CONCORDi kestliku arengu eesmärkide ja poliitikate sidususega tegeleva töögrupi kohtumisele. Saame mõtteid, milliseid Euroopas kuumi arenguteemasid koju tuua ja kuidas enda häält Euroopasse saata. Oktoobri reisigraafiku lõpetab päevane koolitus Multiannual Financial Framework’i teemal. Mitmeaastane finantsraamistik, kas võiks olla mõnd põnevamat teemat? Arengukoostöö maailmas samas ülioluline, Euroopa Liit on nimelt valdkonna suurim rahastaja. Oht, et kõik maailma vaeseimate heaoluks vajalikud vahendid suunatakse piiritarade ehitamisse ning sõjavägede väljaõppeks on ikka päris terav!

Kuu suuruudis on aga see, et AKÜ esindajana sai Sigrid CONCORDi juhatuse liikmeks. CONCORD on Euroopa suurim arengukoostöö katus, mis ühendab katuseorganisatsioonide kaudu ligi 2600 vabaühendust – seal hulgas ka 33 AKÜ liiget – ja mida toetab miljoneid Euroopa elanikke. Uhke värk! CONCORDi juhatuses on Sigrid ainus n-ö uue liikmesriigi (EU13) esindaja. Idapartnerlus, digiteemad ja uute liikmesriikide mured ning rõõmud on valdkonnad, mille eest AKÜ kõrgel-kaugel Euroopas kõneleda saab. Palju õnne meile!

Kommentaarid:

Seonduvad uudised

16.10.2017

Toidupäev –  nii ülekaaluliste kui nälgivate inimeste arv kasvab

Täna, 16. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist toidupäeva. Toidu teema muutub iga aastaga järjest vastuolulisemaks – kogu maailmas tõuseb nii nälgivate kui ülekaaluliste inimeste arv.   AKÜ huvikaitse ekspert Anni Jatsa: “Kõige rohkem muret ei tekita mitte…

Loe lisaks

13.10.2017

AKÜ liikmete eelinfo 16. – 20. oktoober

Fenno-Ugria Asutus Terve järgmise nädala toimuvad Hõimupäevad 2017. Avaüritus “Kuni päike ärkab” toimub pühapäeval, 15.10 kell 14 Viimsi Vabaõhumuuseumis ja esmaspäeval, 16.10 kell 18 Ülenurme mõisakompleksis. Lisainfo: Fenno-Ugria Asutus, tel 644 5119, info@fennougria.ee Roheline Liikumine…

Loe lisaks

10.10.2017

AKÜ oktoobris

Aastas on vaid üks kuu, mil saab rahus öelda, et ega väga midagi teha olegi. See kuu on juuli, mil kõik niidavad muru ja nuusutavad lilli ega tegele töiste asjadega. Oktoober, seevastu, on tegus ja…

Loe lisaks

10.10.2017

Vaimse tervise mured on suurim õnnetuse allikas

Täna, 10. oktoobril on rahvusvaheline vaimse tervise päev. Maailma õnnelikkuse indeksi järgi on vaimsed probleemid peamine põhjus, miks on läänemaailma inimesed õnnetud. Uuringu järgi põhjustavad vaimsed häired läänemaailmas kõige rohkem õnnetust. Vaimne tervis mõjutab õnnetunnet…

Loe lisaks