Terveilm
Menu
Facebook
Twitter
Youtube
Linkedin

Aastas on vaid üks kuu, mil saab rahus öelda, et ega väga midagi teha olegi. See kuu on juuli, mil kõik niidavad muru ja nuusutavad lilli ega tegele töiste asjadega. Oktoober, seevastu, on tegus ja asjalik. Proovime AKÜ meeskonnas leida töö kõrvalt ka aega üheskoos sünnipäevade tähistamiseks (elagu Iti, Agne ja Sigrid!).

Millised on rehekuised toimetused AKÜ meeskonnas?

Esimese asjana on hea meel tutvustada uut mängijat AKÜ naiskonnas. Tere tulemast, Iti Pällin! Iti on Villapai poe perenaine, ent aprilli lõpuni tuli AKÜle appi koostööprojekte ja sündmusi korraldama ning AKÜ nime, pilti ja põhimõtteid tutvustama. Iti eesmärk on, et kestliku arengu põhimõtteid järgitaks nii linnas kui maal, nii noorte kui vanade seas. Teades Iti tegutsemistahet ning -tuhinat, ei ole keegi headuse pealetungi eest kaitstud!

AKÜ naiskond: Agne, Katrin, Sigrid, Iti, Anni

Juba sel nädalal, 11. oktoobril ootame huvilisi veetma õhtut kestliku arengu teemadel. EMSLi liikmeklubis arutatakse, mida igaüks meist selles vallas teha saaks ja mida me kõik koos maailma paremaks muutmiseks teha saaks. Kuu teises pooles, nimelt 25.-27. oktoober toimub Tallinnas Idapartnerlusriikide kodanikuühiskonna konverents. Eesti Idapartnerluse Keskus võttis kevadel teiste seas ka AKÜ kampa konverentsi sisu osas kaasa mõtlema. Oleme päris põnevil, kuidas see idanaabrite organiseerunud kodanikuühiskonna aasta üks tähtsündmustest välja kukub.

Oktoober möödub suuresti ka ringi rändamise tähe all:

  • Katrin käis eelmise nädala esimestel päevadel CONCORDi kommunikatsiooniinimestele suunatud koolitusel. Kas sotsiaalmeedia tegemisel on mõtet? Kuidas jutustada Harry Potteri tasemel fantastilist lugu kui teemaks on AidWatch ja arengukoostöö rahastamine? Kas ODA võib olla sama lahe kui draakon? Kust leida kaasavaid arengukoostöö-teemalisi kogemuslugusid kui oled sündinud keskklassi perekonda Tartus ja sul oli täiesti tavaline lapsepõlv? Küsimusi mõneti rohkem kui vastuseid!  
  • Sigrid läheb sel nädalal Stockholmi, kus toimub selline veidi lohiseva nimega üritus nagu Baltic Leadership Programme on Agenda 2030. Kokku kogunevad toredad inimesed Läänemere ümbert, kes kõik kodus kestliku arengu teemade ja eriti Agenda 2030-ga tegelevad. Eestist on AKÜ kõrval kohal Eili Lepik Riigikantseleist. Eesmärk on saada tugevamaks ja paremaks võrgustiku ehitajaks just kestliku arengu eesmärkide teemadel. Kaua võib oma nurgas nokitseda, tuleme keskpõrandale kokku!
  • Kuu teises pooles on Agnet ja Sigridit ees ootamas käik Brüsselisse, CONCORDi kestliku arengu eesmärkide ja poliitikate sidususega tegeleva töögrupi kohtumisele. Saame mõtteid, milliseid Euroopas kuumi arenguteemasid koju tuua ja kuidas enda häält Euroopasse saata. Oktoobri reisigraafiku lõpetab päevane koolitus Multiannual Financial Framework’i teemal. Mitmeaastane finantsraamistik, kas võiks olla mõnd põnevamat teemat? Arengukoostöö maailmas samas ülioluline, Euroopa Liit on nimelt valdkonna suurim rahastaja. Oht, et kõik maailma vaeseimate heaoluks vajalikud vahendid suunatakse piiritarade ehitamisse ning sõjavägede väljaõppeks on ikka päris terav!

Kuu suuruudis on aga see, et AKÜ esindajana sai Sigrid CONCORDi juhatuse liikmeks. CONCORD on Euroopa suurim arengukoostöö katus, mis ühendab katuseorganisatsioonide kaudu ligi 2600 vabaühendust – seal hulgas ka 33 AKÜ liiget – ja mida toetab miljoneid Euroopa elanikke. Uhke värk! CONCORDi juhatuses on Sigrid ainus n-ö uue liikmesriigi (EU13) esindaja. Idapartnerlus, digiteemad ja uute liikmesriikide mured ning rõõmud on valdkonnad, mille eest AKÜ kõrgel-kaugel Euroopas kõneleda saab. Palju õnne meile!

Kommentaarid:

Seonduvad uudised

1.12.2017

Kingi Targalt! aitab teadlikke kinke valida

Täna, 1. detsembril algab kampaania “Kingi targalt”. Algatuse eesmärk on pakkuda lahendusi neile, kes on väsinud lõputust poodlemisest ning soovivad teha teadlikke kingivalikuid.  Algatuse vedaja Katrin Pärgmäe sõnul oli eelmise aasta Kingi Targalt! algatus väga…

Loe lisaks

28.11.2017

AKÜ otsib huvikaitsespetsialisti!

Arengukoostöö Ümarlaud töötab selle nimel, et Eesti teeks mõjukat arengukoostööd ning aitaks igati kaasa kestliku arengu eesmärkide saavutamisele ka globaalses plaanis. Oleme katuseorganisatsioon Eesti arengukoostöö, humanitaarabi ja maailmaharidusega tegelevatele organisatsioonidele. Otsime oma meeskonda huvikaitsespetsialisti, kelle ülesanded…

Loe lisaks

27.11.2017

Mida tähendab „päris“ arenguabi ja kuhu pannakse ülejäänud raha?

Kas teadsite, et Eesti on idapoolsete Euroopa Liidu riikide seas üks tublimaid arengukoostöö rahastajaid? Möödunud aastal andsime arengu- ja humanitaarabiks 40,3 miljonit eurot ehk 0,19% SKTst. AidWatchi raportist selgub, et 0,18% Eesti abist oli tegelik…

Loe lisaks

24.11.2017

AKÜ aasta lõpus

Pimedatel talvekuudel kanname helkurit, jääme ellu, ja unistame õiglasemast maailmast ja tegutseme mitmel suunal korraga, et see reaalsuseks saaks. Detsembri plaanid Tallinnast kaugemale Iti ja Agne vaatavad aasta lõpuni jäänud ajal üha enam Tallinnast ja…

Loe lisaks
Täida küsitlus, võida meeneid!