Terveilm
Menu
Facebook
Twitter
Youtube
Linkedin

Sel nädalal, 18.-24. aprillil toimub Moerevolutsiooni nädal, mis kutsub tarbijaid mõtlema selle üle, mis on moe tegelik hind. Ülemaailmselt tähistatavast revolutsioonist on võimalik igaühel osa võtta. 

Soovitusi, kuidas Moerevolutsioonist osa võtta:

 • Kuuled Moerevolutsioonist esimest korda? Vii end teemaga kurssi ja jaga teadmist ka sõprade ja tuttavatega. Selleks soovitame külastada näiteks www.fashionrevolution.org lehekülge või alustada kaugemalt ja lugeda, miks tasuks üldse maailmast hoolida.
 • Moerevolutsiooni nädalal küsi brändidelt: “Kes minu riided tegi?”. Ebainimliku süsteemi muutmiseks peame ise rohkem vaeva nägema ja uurima nende ettevõtete tausta, kust oma riideid ostame. Meie tegime kõikide elu veidi lihtsamaks ja koostasime juba valmis kirja, mida ettevõtetele saata. Kirja leiad siit!
 • Levita arvamust ja küsimusi sotsiaalmeedia abiga! Fashion Revolutsion kodulehel kõige alla kerides leiad võimaluse, kuidas Twitteris kõige tulemuslikumalt brändidega kontakti saada. Sajad tuhanded Twitteri postitused ei pruugi veel maailma muuta, kuid näitavad, et tarbijatena ei ole meil ükskõik! Facebookis soovitame jälgida Fashion Revolution Estonia lehte ja seal ilmuvaid uudiseid ka sõprade-tuttavatega jagada.
 • Proovi teha eetilisemaid valikuid! Eetilisemad valikud nõuavad taustatööd ehk uuri kindlasti, kas sinu eelistatud brändide rõivad on tehtud keskkonna- ja inimsõbralikult? Kui mitte, siis otsi alternatiive. Tänapäeval leiab juba palju eetilisi rõivatootjaid. Lisaks, osta riideid vähemalt aeg-ajalt secondhand poodidest, sest nii aitad ise kaasa taaskasutusele ja keskkonnasõbralikkusele. Ja veel – lahe oleks, kui eelistaksid kodumaiseid ettevõtteid, Eesti disaini. Nii võid olla kindel, et ei leia rõivastelt silte kirjaga “Made in China” ega pea toote päritolus kahtlema.

FRD_poster_landscape_red

Head Moerevolutsiooni nädalat!

 

Kommentaarid:

 • Ann Runnel

  Hei!

  Olles eetilise ja keskkonnasõbraliku moe teemadega tegelenud mitmeid aastaid, jään tugevalt eriarvamusele selle kommentaari osas, et tuleks eelistada kohalikku toodangut. Eestis on eetilisi probleeme täpselt samamoodi nagu mujal, skaala on lihtsalt erinev. Majandusteaduse reeglid kehtivad endiselt igal pool ning tootmine on kolinud kaugetesse riikidesse kindlatel põhjustel. Väga paljud arenguriigid sõltuvad oma sissetulekus suurel määral rõivatootmise tellimustest ja kui seda boikoteerida, tekitab see väga suuri tagasilööke sealsetele inimestele. Esimese moerevolutsioonipäeva järgselt nägin tulemusi oma silmaga, kuidas ühest tehasest oli vaja lahti lasta 4000 inimest, kuna suured tellimused hakkasid järjest ära kukkuma.

  Suurtel ja tuntud brändidel on väga eluline vajadus olla kindlad, et nende tootmine oleks korralikult kontrollitud ja eetilised teemad korras, sest nad ei saa lihtsalt lubada endale uusi suuri skandaale. Selles osas tehakse suuri jõupingutusi ja süsteem areneb pidevalt.

  Minu soovitus on lihtsalt enne iga brändi ostmist teha veidi taustakontrolli ja aru saada, milliseid väärtusi nad oluliseks peavad. See huvi tundmine ja teema tõstatamine avalikult on see, mis neid tagant õhutab järjest enam nende teemadega tegelema. Ja kasu ongi sellest palju rohkem, kui suure turujõuga suured brändid muutusi õhutavad kui see, et meie Eesti kohalikud brändid väikses mahus eetilist kallist kaupa pakuvad. Mul ei ole midagi selle väite vastu, et peaksime eelistama eestimaist, kuid Moerevolutsiooni päeva kampaania mõte ei peaks olema selles.

  Lugupidamisega,
  Ann Runnel

Seonduvad uudised

1.12.2017

Kingi Targalt! aitab teadlikke kinke valida

Täna, 1. detsembril algab kampaania “Kingi targalt”. Algatuse eesmärk on pakkuda lahendusi neile, kes on väsinud lõputust poodlemisest ning soovivad teha teadlikke kingivalikuid.  Algatuse vedaja Katrin Pärgmäe sõnul oli eelmise aasta Kingi Targalt! algatus väga…

Loe lisaks

28.11.2017

AKÜ otsib huvikaitsespetsialisti!

Arengukoostöö Ümarlaud töötab selle nimel, et Eesti teeks mõjukat arengukoostööd ning aitaks igati kaasa kestliku arengu eesmärkide saavutamisele ka globaalses plaanis. Oleme katuseorganisatsioon Eesti arengukoostöö, humanitaarabi ja maailmaharidusega tegelevatele organisatsioonidele. Otsime oma meeskonda huvikaitsespetsialisti, kelle ülesanded…

Loe lisaks

27.11.2017

Mida tähendab „päris“ arenguabi ja kuhu pannakse ülejäänud raha?

Kas teadsite, et Eesti on idapoolsete Euroopa Liidu riikide seas üks tublimaid arengukoostöö rahastajaid? Möödunud aastal andsime arengu- ja humanitaarabiks 40,3 miljonit eurot ehk 0,19% SKTst. AidWatchi raportist selgub, et 0,18% Eesti abist oli tegelik…

Loe lisaks

24.11.2017

AKÜ aasta lõpus

Pimedatel talvekuudel kanname helkurit, jääme ellu, ja unistame õiglasemast maailmast ja tegutseme mitmel suunal korraga, et see reaalsuseks saaks. Detsembri plaanid Tallinnast kaugemale Iti ja Agne vaatavad aasta lõpuni jäänud ajal üha enam Tallinnast ja…

Loe lisaks
Täida küsitlus, võida meeneid!