Terveilm

In English

AKÜ aprillis: kevad tuleb kiiresti!

05.04.2019

Aprill on üks tegusamaid kuid aastas – käime palju lähetustes, aga samas on ka Eestis palju teha. Gea kohtub ka jõudumööda AKÜ liikmetega, kellega ei ole veel kohtunud. 15. aprillil saame kokku Feministeeriumiga, et koostegemisi arutada.

12. aprilliks on tähtaeg Välispoliitika arengukava kommentaaride esitamiseks, Gea ja Karl Oskar panevad neid koos kokku.

7. aprillil on Katrini viimane päev kommunikatsioonijuhina. Üldistes kommunikatsiooniga seotud küsimustes võib edaspidi pöörduda Gea poole. AKÜ-siseselt muutub töökorraldus hetkel natuke, Agne hakkab tegelema meedia, kodulehe ja uudiskirjaga, Kristen võtab üle sotsiaalmeedia haldamise ja ürituste korraldamise.

Maailmaharidus

Märtsis-aprillis toimuvad ÜRO kestliku arengu arengu kõrgetasemelisele poliitilisele foorumile (HLPF) eelnevad piirkondlikud foorumid, mille raames avaldas ka maailmahariduse konsortsium Bridge 47 ametliku avalduse, toonitades sõnumina maailmakodanikuhariduse tähtsust maailma kestliku arengu eesmärkide saavutamisel. Pöördumist saab lugeda siin. Eesti konteksti arvestades saadeti pöördumine Välisministeeriumile ning Riigikantselei strateegiabüroole.

Bridge 47 korraldab Kodanikuühiskonna nädalal Belgradis (9.-10. aprill), töötoa, jagamaks ideid ja kogemusi maailmahariduse ja väärtuspõhise hariduse valdkondades. Vaata programmi ja töötoa kirjeldust lähemalt siit.

Bridge 47 korraldab seminari ANGEL konverentsil (9.-10. mai 2019 Londonis). Ülemaailmse hariduse ja õppimise akadeemilise võrgustiku (ANGEL) tänavuse konverentsi teemadeks on väljakutsed, võimalused, partnerlus ja poliitikad, mis mõjutavad maailmaharidust. Lisainfo ja registreerimine siin.

Bridge 47 esimese taotlusvooru “Innovatsioon maailmahariduses” projektirahastuse pälvisid MTÜ Mondo ja Peipsi Koostöö Keskus. Projekti raames hakatakse töötama välja materjale ja metoodikaid keskkonnahariduse ja kestliku arengu teemadel nii väikestele kui suurtele. Infot taotlusvooru kohta leiab siit. Käesoleva aasta teises pooles avaneb ka uus taotlusvoor, mille kohta saab ajakohast infot agne@terveilm.ee.

Kogukonnad

Inspireerituna meie eelmise aasta tuurist “Väikesed kogukonnad suurte sees” oleme tegemas Eestile uut ringi peale ja sedapuhku me lihtsalt ei räägi, kuidas maailmas ja kogukondades asjade seis on vaid teeme koolitust “Kuidas ennast kuuldavaks teha?”

Koolitusele ootame kohalikke sädeinimesi, omavalitsuste töötajaid ja ettevõtjaid, mille eesmärk on anda konkreetsed oskused ja tööriistad, kuidas viia enda sõnum otsustajateni.

Huvikaitse ja poliitikate sidusus

Aprilli alguses toimuvad riburadapidi AKÜ katuseorganisatsiooni CONCORD töögruppide (HUB)  kohtumised. Karl Oskar viibis sellel nädalal HUB 3-e ehk töögrupi, mille fookus on kondanikuühiskonna ruumil kohtumisel. Karl Oskar andis ülevaate digitaalsusest arengukoostöös ja tõi esile käimasolevad protsessid nagu D4D Multi-Stakeholder Platform ja Euroopa Liidu ja Aafrika Liidu digitaalne rakkerühm.

8-9. aprillil on Karl Oskar taas Brüsselis, seekord arengukoostöö finantseerimise töögrupi (HUB 2) töökohtumisel. Oluliste teemadena tuleb lauale ametliku arenguabi (ODA) reform ning AidWatch 2019 raport, mis vaatab EL-i ja liikmesriikide arengukoostöö rahastus trende. CONCORDi poolne soov on raporteerida rohkem kvaliteeti kui kvantiteeti, 2017 aasta kokkuvõte ja raport on leitav siit.

Lähetustega ka jätkame, sest 23-26. aprillil toimub Euroopa Liidu eesistuja Rumeenia pealinnas CE4SD (Coherent Europe for Sustainable Development) projekti kohtumine, kuhu lähevad Gea ja Karl Oskar. Tegu on Euroopa Komisjoni rahastatud konsortsium projektiga, mille liige on ka AKÜ ning mille eesmärk on suurendada poliitikate sidusust arengukoostöö, inimväärse töö, tarbimise- ja tootmise ning kliimapoliitika valdkondades (vastavalt kestliku arengu eesmärgid 1,8,13,14). Arutlusele tuleb ka sügisel Tallinnas toimuv projektikohtumine.

Lisaks mitmele lähetusele on Karl Oskari fookus aprillis Välispoliitika Arengukava 2030 sisendil, CE4SD vaheraportil ning Euroopa Parlamendi valimistega seotud teemadel.

Koalitsioon kestliku arengu heaks

Koalitsioon kestliku arengu heaks kohtus 3. aprillil ning meid võõrustas Tallinna Lennujaam. Arutlusel olid koalitsiooni arengu ning tegemised ja eesmärgid käesolevaks aastaks. 

 

9-10.aprillil toimub Riias Erasmus+ SCOPE projektikoosolek, kus töötame välja koos partneritega Iirimaalt, Soomest ja Lätist online koolitusprogrammi vabaühendusele oma võimekuse kasvatamiseks ja kestliku arengu edendamiseks oma kogukonnas. Meilt osalevad Kristen ja Gea.

Oleme planeerimas Bridge47 projekti toel Euroopa Parlamendi valimiste debatti kestliku arengu ja  arengukoostöö teemadel. Koostöö selle debati raames on igati teretulnud ja võib ühendust võtta kristen@terveilm.ee

Foto: Alexandru Tudorache

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee