Terveilm

AKÜ augustis ja septembris – kiirendame!

17.08.2018

Augustis jätkame sealt, kust kuum suvi meid juuni lõpus puhkustele saatis.

Huvikaitse

Karl Oskar jätkab augustis ja septembris CONCORDi loodava Aid Watch raporti koostamisega, mis toob välja trendid nii Euroopa Liidu üldistes poliitikates kui iga liikmesriigi arengurahastuses. Eestil oli 2017. aastal suur roll seoses eeistumisega ning oktoobris avaldatavast raportist saab lugeda, kas arengukoostöö rahastus jõuab lubatud tasemele või on veel pikk tee minna?

Septembri lõpus toimub esimene huvikaitset ja poliitikate sidususe (PCD/PCSD) teemat puudutav inkubaator, kus tuleb jutuks, mis see teema on oluline, vaadeldakse Eesti olukorda ning tutvustatakse Soomes võrdlemisi edukalt juurutatud mudelit.

Samal teemal on valmimas septembri lõpuks huvikaitse strateegia, mille eesmärk 2020. aastaks saavutada olukord, et kestliku arengu teemadega käib poliitikate sidusus alati vaikimisi kaasas.

Kuna Karl Oskar oli tööl kogu suve, kui teised puhkasid ja mängisid, siis suve lõpus puhkab ta kaks nädalat ja on tagasi septembri teisel nädalal.

Kestlik areng

Agne tegeleb augustis ja septembris koalitsiooni Kestliku Arengu Heaks tegevuskava loomise ning selle esitlemisega liikmetele suuremal hooaja avaüritusel oktoobri alguses. Samal kohtumisel tervitame ka suveperioodil liitunud ettevõtteid ja organisatsioone.

Sügisel saavad paika koalitsiooni ühised tegevused 2019. aasta sügiseni. Lisaks on plaanis kirjutada liikmetega ühiseid projekte koalitsiooni kommunikatsiooni tõhustamiseks ja kaasamisplatvormi loomiseks.

Septembriks valmivad raportid kestliku arengu olukorrast Eesti suuremates ja väiksemates omavalitsustes, mida jagame kõigile soovijatele. Raportid on koostatud kohtumiste põhjal kuue kohaliku omavalitsuse juhtide ja spetsialistide ning 11 piirkonna vabaühenduste esindajatega. Ringreis maakondadesse toimus ajavahemikus sügisest 2017 kuni suveni 2018, seda rahastas Euroopa Komisjon.

Maailmahariduse projekti Bridge 47 raames osaleb Agne Tone of Voice koolitusel Dublinis, et saada paremat aimu, mis viisil ja toonil rääkida pidevalt muutuvas maailmas maailmaharidusest, inimõigustest ja kestlikust arengust.

Teavitus

Katrin otsib iga kestliku arengu eesmärgi kohta Eesti parimaid näiteid. Kui algselt plaanisime näidete valiku lukku lüüa augusti keskel, siis selgus, et kõik olid puhkusel 😉 Otsime edasi 1. septembrini.  http://www.terveilm.ee/leht/blogi/otsime-kestlikke-naiteid

25. augustil saab tulla ehete valmistamise ja T-särkide ning kottide maalimise töötuppa Telliskivi Kirbufestivalil.

26. augustil räägib Sigrid Vegan Väljasõidu osalejatele kestlikust arengust põneva mängu kaudu – 10 üllatust maailma kohta.  

Septembri alguses on Katrin nädal aega Aalborgis, et tutvuda Aalborgi kui Euroopa säästvate linnade eestvedajaga, saada osa samal ajal toimuvast Jätkusuutlikkuse Festivalist ning tutvuda selle piirkonna heade LEADER projekti näidetega.

 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee