Terveilm

Eesti Pagulasabi ootab koolivaheajal lapsi idamaiste maitsetega linnalaagrisse

09.10.2020

Eesti Pagulasabi sotsiaalne ettevõte Siin & Sääl ootab sügisesel koolivaheajal lapsi kolmepäevasesse laagrisse, kus ühes siinsete pagulaste ja rändetaustaga inimestega valmistatakse erinevaid idamaiseid toite ning mängitakse rahvusmänge. Linnalaager on mõeldud lastele vanuses 8-12 ning see toimub 19.-21. oktoobril Tallinnas.

“Laagri eesmärk on tutvustada noortele erinevaid riike ja kultuure, õppida üksteist tundma ning veeta koos mõnusalt aega. Tekitame mõnusa atmosfääri, kus igal kultuuril on oma koht, kokkame koos väga erinevaid rahvusroogi, õpime keeli ja teiste riikide traditsioone,” ütles süürlanna Shereen Bilal, laagri üks korraldajatest ning sotsiaalse ettevõtte Siin & Sääl kokk.

Laagri tegevused on jaotatud kolmele päevale, millest esimene on pühendatud Süüriale, teine Türgile ning kolmas erinevate riikide hommikusöökidele. Üheskoos õpitakse kaugete maade kombeid, kokatakse araabiapäraseid toite, mängitakse Türgi lauamänge, pannakse kokku teatrietendus ja palju muud.

“Kuna mitu laagri korraldajat on pärit Eesti mõistes kaugetest riikidest, siis kindlasti õpime ka ise tänu noortele palju Eesti kohta, samal ajal kui lapsed saavad rohkem teada võõraste kultuuride kommetest ja traditsioonidest. Selline mõnus kultuuride vahetus,” rääkis Shereen Bilal.

Idamaiste maitsetega linnalaager toimub Siin & Sääl kogukonnakeskuses aadressil Liivalaia 28, Tallinn. Laager toimub 19.-21. oktoobril kell 11.00-15.00. Laagris räägitakse nii eesti kui ka inglise keelt, maksumus on 59 eurot. Registreerumiseks tuleb saata e-kiri aadressil info@siinjasaal.ee.

Täpsem info: https://siinjasaal.ee/uritused/idamaiste-maitsetega-linnalaager-lastele-ja-noortele.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee