Terveilm

ERISAADE | Roheauhinna saanud NOËP: Noored ei saa maailma päästa, kui vanem põlvkond neile vastu töötab

26.02.2022

“Rohepöörase” taskuhäälingus on külas aasta mees- ja popartisti NOËP, kes räägib saates pikemalt, miks on nii suur osa tema loomingust keskkonna- ja kliimakriisile pühendatud.

Andres Kõpper ehk NOËP on “Rohepöörase” saatejuhtidele Madis Vasserile ja Mart Valnerile silma jäänud, kuna viitab paljudes enda lugudes keskkonnamuredele. Seetõttu pärjasid saatejuhid artisti erilise roheauhinnaga. Kuula saatest, mis auhinnaga täpsemalt tegemist on.

Taskuhäälingus rääkis Kõpper mitmete enda keskkonna temaatiliste lugude sünniloost ja ka sellest, kuidas muusikatööstust üldiselt jätkusuutlikumaks muuta. Näiteks tõi muusik välja, kuidas sündis lugu „Kids”, mis ilmus juhuslikult ÜRO kliimakonverentsiga samal ajal. „Trump oli just taganenud Pariisi kliimaleppest ja ka meil kodumaal oli teemaks ühe erakonna kliimavastusus. See kõik kuidagi ajas kopsu üle maksa,” rääkis ta.

Saatejuhid küsisid artistilt, kellele ta sellised kliimalaulud suunanud on, kas eelkõige noortele. Kõpper viitas vastates hiljuti loetule, kus oli kirjas, et: „noored ei saa maailma päästa, kui vanem põlvkond neile vastu töötab.” NOËPi ülejäänud keskkonnakriisile pühendatud loomingu sünnilugusid kuula “Rohepöörase” saatest.

Oma igapäevatöös tegeleb Madis energeetika- ja kliimateemadega keskkonnaühenduses Eesti Roheline Liikumine ja Mart tegutseb keskkonna- ja kliimavaldkonna huvikaitseeksperdina Arengukoostöö Ümarlauas.

Kuula saadet: https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/96033421/kui-karm-on-kliimamuutuste-moju-inimestele-uro-esitles-mustades-toonides-varsket-raportit

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee