Terveilm

KUULA SAADET | Tuleviku Tallinn: tuumajaam Vabaduse väljakul ja hõljuvad magnetbussid

14.10.2021

Kui palju on erakondade valimisplatvormides rohepesu, kui palju päriselt rohelisi lubadusi? “Rohepöörane” saatejuhid Mart Valner ja Madis Vasser võtsid eesmärgiks tõe välja selgitada.

Saate jooksul analüüsivad Mart ja Madis kuue erakonna – Keskerakond, Isamaa, Reformierakond, Eesti 200, Eestimaa Rohelised ja EKRE – Tallinna ja Tartu valimislubadusi, mis puudutavad näiteks linnaruumi, transporti, energeetikat, rohealasid ja jäätmeid.

Mitmete erakondade programmist kõlas Madis Vasseri sõnul läbi, et ühistranspordis soovitakse teha innovatsiooni. „Ma mõtlesin, miks? Probleem ei ole selles, et me ei ole välja mõelnud, kuidas ühistransporti teha. Ühistransport on toiminud juba pikka aega, aga oleme lihtsalt teisi transpordiliike arendanud. Ei ole vaja metroobussi või hõljuvaid magnetbusse, on vaja lihtsalt rohkem tavalisi busse sõitma panna,” kommenteeris Vasser.

Mart Valner juhtis tähelepanu sellele, et Keskerakond lubab koostöös riigiga lahendada ära „mitte-minu-tagahoovi“ probleemi, mille sisu on see, et inimesed soosivad küll tuuleparke ja tuumajaamasid, aga mitte nende kodukohta. Madis Vasser lisas, et tuumaenergia entusiastide sõnul on planeeritav jaam nii väike, mistõttu on nad varem välja pakkunud, et selle võiks ehitada kasvõi Vabaduse väljakule. Saatejuhid nendivad, et sel juhul oleks tuumajaam Tallinna linnavalitsuse tagahoovis. Lisaks aitaks taolise jaama loomine viia ellu Reformierakonna lubadust, et Tallinn suudab tulevikus oma pinnal vajaliku soojus- ja elektrienergia toota.

Kuula Mardi ja Madise rohelubaduste analüüsi Delfi Taskust.

Oma igapäevatöös tegeleb Madis energeetika- ja kliimateemadega keskkonnaühenduses Eesti Roheline Liikumine ja Mart tegutseb keskkonna- ja kliimavaldkonna huvikaitseeksperdina Arengukoostöö Ümarlauas.

Kuula saadet siit: https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/94843683/kuula-saadet-tuleviku-tallinn-tuumajaam-vabaduse-valjakul-ja-holjuvad-magnetbussid

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee