Terveilm

KUULA SAADET | Mis saab meie metsadest ja maavaradest Erki Savisaare juhtimisel?

20.11.2021

“Rohepöörane” uues saates võtsid Mart Valner ja Madis Vasser koos Roheportaali toimetaja Joanna Laastiga fookusesse keskkonnaministri vahetuse ja möödunud laupäeval lõppenud ÜRO kliimakõnelused.

Uuele ministrile Erki Savisaarele soovivad Rohepöörase saatejuhid edu uues ametis ja loodavad, et eelnevalt eelkäijale on Savisaar valmis kohtuma Eesti keskkonnaühendustega.

Madis Vasseri sõnul tekitab talle muret, et värske minister liigitab energeetikaga seotud probleemid majandusvaldkonda, kuigi energeetika on kasvuhoonegaaside emissioonide tõttu sama palju keskkonna kui majandusküsimus. Lisaks on Vasseri hinnangul problemaatiline, et Savisaar tekitab inimestes võlts turvatunnet: ta saab väga hästi aru, kui ebakindel on põlevkivisektor, aga toetab seda ikka.

Teise teemana võtsid saatejuhid ette hiljuti Glasgow’s lõppenud ÜRO kliimakõnelused, kus Roheportaali toimetaja Joanna kohapeal käis. Kui Madis on väga pessimistlik kõneluste mõistlikkuse osas, siis Mart küsis vastu, et mis on alternatiiv.

Kuula saadet Delfi Taskust.

Oma igapäevatöös tegeleb Madis energeetika- ja kliimateemadega keskkonnaühenduses Eesti Roheline Liikumine ja Mart tegutseb keskkonna- ja kliimavaldkonna huvikaitseeksperdina Arengukoostöö Ümarlauas.

Saade on salvestatud 18. novembril ehk päev enne seda, kui Tõnis Mölder avalikustas enda tagasiastumise põhjuse.

Kuula saadet: https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/95174247/kuula-saadet-mis-saab-meie-metsadest-ja-maavaradest-erki-savisaare-juhtimisel

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee