Terveilm

KUULA SAADET | Kas poliitikute kliimalubadused suudavad inimkonna päästa?

07.11.2021

Millised on Glasgow’s toimuvate kliimakõneluste senised võidud ja potentsiaalsed kaotused? Vastuseid jagavad “Rohepöörane” saatejuhid Mart Valner ja Madis Vasser.

Esimeseks konverentsi võiduks peavad saatejuhid deklaratsiooni lõpetada metsade raadamine. Samas juhtis Madis tähelepanu sellele, et 2014. aastal sõlmiti New Yorkis sarnane kokkulepe, mille taustal tegelikult metsa raiumine tõusis. „Seetõttu ma natukene kardan, mida see uus kokkulepe kaasa toob,” sõnas ta.

Madise sõnul on teine võit lubadus hakata metaaniheidet vähendama, aga samas on skeptiline, mida see lubadus täpsemalt tähendab. Mart lisas, et positiivne on ka järjest enamate riikide esitatud kliimalubadused, sest see oli ka ju üks kõneluste eesmärk.

Negatiivse poole pealt ütles Madis, et ta on kliimakõneluste suhtes kriitiline, kuna öeldakse, et 2030. aastal hakkame tubliks. „Aga IPCC teadlased on öelnud, et tubliks peab hakkama juba sel sajandil,” ütles ta. Mart tõi välja, et inimesed pole vist mõistnud, et kliimakõnelustel ei tegeleta abstraktsete probleemidega, vaid miljardite inimeste eludega. „Räägime tegelikult sellest, kas meil on 20 aasta pärast 100 miljonit või miljard kliimapagulast.”

Kuula nende kliimakõneluste analüüsi Delfi Taskust.

Oma igapäevatöös tegeleb Madis energeetika- ja kliimateemadega keskkonnaühenduses Eesti Roheline Liikumine ja Mart tegutseb keskkonna- ja kliimavaldkonna huvikaitseeksperdina Arengukoostöö Ümarlauas.

https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/95055819/kuula-saadet-kas-poliitikute-kliimalubadused-suudavad-inimkonna-paasta

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee