Terveilm

“Rohepöörane” | Ülikõrge elektrihind annab võimaluse inimesi hirmutada ja vastumeelsust rohepöördele suurendada

24.09.2021

Keskkonnateemad on naljast kaugel. Aga seda probleemi annab parandada! Mart Valner ja Madis Vasser vaatavad otsa viimase aja olulisematele keskkonnauudistele ja vürtsitavad neid teravate ja lõbusate kommentaaridega – Mart arengukoostöö ja õigluse spektri läbi ning Madis energeetika ja kliima vaatepunktist. Rohepesijad, hoidke alt!

Esimeses saates võtsid nad fookusesse kaks suuremat teemat – elektrihinna tõusu tagamaad ja edasine plaan ning tulevase presidendi Alar Karise kliimanõuniku positsiooni vajalikkus ja võimalikud kandidaadid. Kuula pöörast vestlust Delfi Taskust.

Elektrihinna madalamaks tagasi saamisest rääkides sõnas Madis Vasser, et kui elektriturul hakatakse midagi muutma, tuleb vaadata laiemat pilti. „Üks mõte on olnud, et võtame taastuvenergia tasud ära, siis läheb elekter odavamaks. Aga seda võiks teha siis ka fossiilkütuste toetuste ja boonustega.”

Mart Valner kommenteeris seepeale, et probleem tekib siis, kui näiteks kuu aja pärast on elektrihinnad neli korda madalamad, aga taastuvenergia tasud kaotati ära. Ta kahtles, kas neid tasusid siis enam tagasi hakatakse panema, kui need juba kord ära kaotati. See tähendab aga, et uusi taastuvenergia projekte ei tule, kuna elektrihind on nii madal, lisas Vasser.

„Riik on ikka ilges kahvlis, see ongi aastakümnete pikkuse tegemata planeerimise tulemus. Poliitikud võivad eelkõige ise peeglisse vaadata ja süüdistada natukene iseennast,” arvas Vasser.

Oma igapäevatöös tegeleb Madis energeetika- ja kliimateemadega keskkonnaühenduses Eesti Roheline Liikumine ja Mart tegutseb keskkonna- ja kliimavaldkonna huvikaitseeksperdina Arengukoostöö Ümarlauas.

Kuula saadet siin: https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/94659733/kuula-uut-saadet-rohepoorane-ulikorge-elektrihind-annab-voimaluse-inimesi-hirmutada-ja-vastumeelsust-rohepoordele-suurendada

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee