Terveilm

KUULA SAADET | Miks roheparteil Eestis nii kehvasti läheb?

25.10.2021

Keskkonnaküsimused on olulisemad kui kunagi varem, aga erakond Eestimaa Rohelised on jätkuvalt ebapopulaarne. Miks? “Rohepöörase” saatejuhid Mart Valner ja Madis Vasser otsivad vastust.

Saatejuhtide arvates on vastuseid mitmeid. Esiteks ei ole rohelistel konkreetset lühikest sõnumit, nagu teistel erakondadel. Teine põhjus võib olla selles, et erakond on liiga radikaalne. Madis Vasseri arvates ei saa valija aru, mis on roheliste fookus. Mart Valner viskab õhku mõtte, et ehk varastavad teised erakonnad Roheliste hääli, kuna keskenduvad samuti keskkonnateemadele. Vasser lisas, et valija ei julge rohelisi valida, sest muidu läheb hääl kaduma.

Need on vaid mõned põhjused, miks saatejuhtide arvates erakond populaarne ei ole.

Kuula Mardi ja Madise teisi põhjendusi Delfi Taskust.

Oma igapäevatöös tegeleb Madis energeetika- ja kliimateemadega keskkonnaühenduses Eesti Roheline Liikumine ja Mart tegutseb keskkonna- ja kliimavaldkonna huvikaitseeksperdina Arengukoostöö Ümarlauas.

Kuula saadet siit: https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/94937929/kuula-saadet-miks-roheparteil-eestis-nii-kehvasti-laheb

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee