Terveilm

KUULA SAADET | Millised on kõige ohtlikumad müüdid, mida inimesed seoses rohepöördega usuvad?

25.04.2022

Karm tõde: majandus ei saa lõputult looduse arvelt kasvada ja ellu jäämiseks vajame süsteemimuutust, leidsid saate “Rohepöörane” tegijad uues episoodis.

Aparaadio podcastifestivalil salvestatud saates oli Mart Valneri ja Madis Vasseriga koos mikrofoni taga Karin Kruup, kes on populaarse Facebooki grupi Keskkonnasäästjad asutaja ja kogukonnakeskuse Kopli 93 kaasalgataja.

Saate eesmärk oli murda mõningaid ohtlikumaid ja keerukamaid rohepöördega seotud müüte. Üks neist müütidest oli, et keskkond ja majandus saavad paralleelselt kasvada.

„Kui Eesti tahaks päriselt teha rohepööret, ei saaks rikkust enam rahas mõõta. Elame tohutus konkurentsimaailmas, seal peavad püsima nii ettevõtted kui riigid. Aga sealt tulebki looduse ekspluateerimine,” arvas Karin Kruup ja märkis, et enamik otsuste tegijaid sihivad praegu majanduskasvu suunas.

Madis Vasser sõnas, et inimestel oleks tegelikult aeg hakata aktsepteerima, et peagi on ees suured süstemaatilised muutused. Täpselt seda Karin Kruupi hinnangul kaks viimast kriisi näitasidki: elu peab muutuma kohalikumaks ja peame ise hakkama saama, mitte sõltuma kaugete maade ressurssidest. Mart Valner täiendas, et rohepöördel ei ole konkreetset vastutajat, seega ei saa kellegi pihta ka näpuga näidata, kui suur krahh tuleb.

Kuula saatest, milliseid teisi rohepöördega seotud müüte ümber lükati. https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/96478235/kuula-saadet-millised-on-koige-ohtlikumad-muudid-mida-inimesed-seoses-rohepoordega-usuvad

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee