Terveilm

Madis Kallas: väiksem raiemaht töökohti ei rööviks, liigne raiumine aga küll 

07.01.2023

Keskkonnaminister Madis Kallas vastas värskes „Rohepöörane“ taskuhäälingu episoodis kõikidele painavatele küsimustele, mis puudutavad Eesti metsa tulevikku.

„Rohepöörane“ saatejuhid Madis Vasser ja Mart Valner uurisid alustuseks keskkonnaminister Madis Kallase käest, mis seis on pikalt vindunud metsanduse arengukavaga. Kallas rääkis, et ministeeriumi poolt on see välja saadetud ning järgmisel nädalal toimuvad kohtumised Isamaa ja Reformierakonna fraktsiooniga.

„Kui saavutame üksteise mõistmise, et selle arengukavade saame edasi minna, on arengukava järgmisel nädalal valitsuse laual ja liigub sealt edasi riigikokku. Ma kahtlustan, et arengukava võib jääda selle riigikogu mandaadiga vastu võtmata,“ selgitas Kallas.

Raiemahu paika panemisel lähtus ministeerium uuringutest, sest nagu Kallas välja tõi, mets enda eest rääkida ei saa. Ta selgitas, et tööstusele ei ole võimalik rohkem järeleandmisi teha, vaid tuleb liikuda just elurikkuse poole. Lisaks ajas Kallase sõnul tööstust ärevaks asjaolu, et arengukava kolm uut eesmärki ütlevad, et kava peab tagama elurikkuse, metsa ökosüsteemi ja kliimaeesmärkide täitmine.

Miks ei tähenda raiemahu vähenemine ministri sõnul töökohtade kadumist, kuula saatest.

Oma igapäevatöös tegeleb Madis Vasser energeetika- ja kliimateemadega keskkonnaühenduses Eesti Roheline Liikumine ja Mart Valner tegutseb keskkonna- ja kliimavaldkonna huvikaitseeksperdina Arengukoostöö Ümarlauas.

Kuula saadet Delfi taskust

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee