Terveilm

Rohepöörane | Eestis elab inimesi, kes eelistavad linnulaulule harvesteri mürinat

07.05.2022

Mõni kevad eirame pesitsusrahu ja lõpuks pole linnuriiki, mida taastada, ütles „Rohepöörane” saatejuht Madis Vasser värskes saates.

Järjekordses „Rohepöörane” osas võtsid saatejuhid Madis Vasser ja Mart Valner ette viimase rahvas seas läbi viidud küsitluse raiemahtude ja pesitsusrahu teemal.

Vasser tuvustas, et 6% inimestest ei poolda uuringu järgi pesitsusrahu kehtestamist. Kes ei ole kursis, siis pesitsusrahu kevadsuvisel ajal on vajalik uue põlvkonna linnupoegade suureks kasvatamiseks ning Eesti elurikkuse hoidmiseks. „Ma kujutan ette seda kuue protsendi esindajat, kes tahab harvesteri heli kuulata, mitte linnulaulu,” rääkis ta.

Lisaks uuriti küsitlusega inimeste suhtumist raiemahtude suurendamisesse. Uuringust selgus, et 63% inimestest pooldas riigimetsas raiemahu vähendamist, 3% pooldab suurendamist. Mart Valneri sõnul ei olnud ta üldse üllatunud selles tulemuses, sest eestlased siiski peavad ennast metsarahvaks. Vasser vastas, et tema üllatunud, sest järjelikult ei ole intensiivne lobitöö töötanud ja inimestel ei olegi veel refleksi karjuda sõna “lageraie” kuuldes vastuseks “jah!”.

Miks saatejuhtide arvates osa eestlastest eelistab harvesteri heli linnulaulule, kuula Delfi Taskust.

Kuula saadet: https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/96590147/rohepoorane-eestis-elab-inimesi-kes-eelistavad-linnulaulule-harvesteri-murinat

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee