Terveilm

AKÜ viimase aja suuemad teemad

12.09.2021

  • Välisminister Liimets arutas Mondo ja Arengukoostöö Ümarlauaga olukorda Afganistanis

Välisminister Eva-Maria Liimets kohtus 31. augustil MTÜ Mondo juhatuse liikme ja arengukoostöö suuna juhi Riina Kuusik-Rajasaare ning Arengukoostöö Ümarlaua tegevjuhi Agne Kuimetiga, et arutada senist koostööd Afganistani suunal.

Liimets rääkis Kuusik-Rajasaare ja Kuimetiga hetkeolukorrast Afganistanis ning Mondo kaardistatud varjupaika vajavate inimeste toetamisest. „Mul on siiralt hea meel, et oleme Afganistanist turvaliselt evakueerinud 14 inimest, kellest 13 on Eestisse jõudnud ja üks veel teel. Töötame liitlastega edasi, et leida võimalusi abistada ka ülejäänud varjupaika vajavaid inimesi, kelle elu on üha halvenevas julgeoleku- ja humanitaarolukorras ohus,“ ütles välisminister.

Loe täpsemalt siit: https://www.terveilm.ee/leht/blogi/valisminister-liimets-arutas-mondo-ja-arengukoostoo-umarlauaga-olukorda-afganistanis/

  • AKÜ toetas kriisihetkel oma liikme MTÜ Mondo ponnistusi Eestiga koostööd teinud afgaanide evakueerimiseks Kabulist. Seoses Talibani võimuletulekuga ja kiiresti eskaleerunud humanitaarkriisi tõttu pealinnas Kabulis palusid MTÜ Mondo pikaajalised kaastöötajad Eesti valitsuselt kaitset ja abi riigist ajutiseks lahkumiseks. Tegemist on Mondo kahe partnerorganisatsiooni töötajatega, kelle elud olid otseselt ohus, sest nad töötasid Eesti arengukoostöö vahenditest rahastatud naiste tervise ja tüdrukute hariduse projektides.  Pöördusime operatiivselt minister Liimetsa ja Riigikogu väliskomisjoni juhi Marko Mihkelsoni poole läks, lisaks avaldasime ka meediakommentaari. Inimeste evakueerimise saab lugeda õnnestunuks tänu Eesti riigi otsusele pakkuda inimestele kaitset ning tänu efektiivsele koostööle rahvusvaheliset partenritega, kelle abiga oli võimalik inimesed Afganistanist välja saada.
  • Jätkasime Põhja- ja Baltimaade ühises huvikaitsetöörühmas osalemist, mille eesmärk on mõjutada Maailmapanka ja Rahvusvahelist Valuutafondi vaatama üle oma otsustuskriteeriumeid ja toetusmehhanisme, saavutamaks aastaks 2030. maailma kestliku arengu eesmärke kliima, keskkonna, majanduse, ebavõrdsuse ja rahvusvahelise koostöö valdkondades. Töörühma juhib SLUG Norway.
  • Augusti lõpus viisime Narvas „Твой valik“ festivalil läbi kestliku arengu teemalisi töötubasid. Nägime suurt huvi eelkõige õpetajate ja noorsootöötajate seas, kellest paljud kestlikust arengust esimest korda kuulsid ning ka oma õpilastele tutvustada tahtsid. Kõik trükimaterjalid ja SDG nänn läksid väga hästi kaubaks. 
  • Suvel alustasime üheskoos Tallinna Ülikooli teaduritega Naised, rahu ja julgeoleku teemalise uuringu disainimisega. Meie huvikaitsespetsialist Susanna kaardistab nii Eesti võrgustiku kui ka meie partnerriikide kodanikuühiskonna praktikaid ja loob soovitusi uue perioodi programmi planeerimise jaoks. Uuring on tellitud ja rahastatud Välisministeeriumi poolt.
  • Kuu lõpus osaleme ka Pagulasabi Saame tuttavaks! seeria Türgi pärastlõunal, kus muuhulgas ka Susanna räägib Eesti ja Türgi omavahelisest koostööst ning sidemetest. Lisaks on teisigi põnevaid esinejaid, kes Türgit eestlastele lähemale aitavad tuua. 
  • Arengukoostöö Ümarlaua ja Kestliku Arengu Koalitsiooni koos korraldatud Arvamusfestivali arutelu “Koos, Kestlikult!” on täielikult järelvaadatav siin:
  • Selleks, et tuua tähelepanu Läänemere tervisele ning sellele, kuidas meie meri ning kogu maailma veed on seotud ning meie kestlik käitumine siin mõjutab kogu maailma, on Tallinna üles pandud kolm Läänemere-teemalist installatsiooni, mis asuvad Tammsaare pargis, Kadrioru pargis ja Kalamaja pargis ning näevad eriti ilusad välja õhtupimeduses. Loe lisaks siit: https://www.terveilm.ee/leht/blogi/viis-punkti-millised-on-laanemere-suurimad-probleemid/

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee