Terveilm

In English

AKÜ märtsis – kevad ja uus juht!

08.03.2019

Alates sellest nädalast on AKÜl uus juht – Gea Kangilaski, kes on varem töötanud Eesti Seksuaaltervise Liidus, Eestimaa Looduse Fondis ja Ametiühingute Keskliidus. 

Põhjus, miks ta astus ametisse jaanuari asemel nüüd, on lihtne: “Kuna olin eelnevalt juba lubanud osaleda Riigikogu valimistel, siis otsustasime lükata minu ametisse astumise edasi. Kahel põhjusel: vältimaks AKÜle osaks saavat võimalikku poliitilist tähelepanu ja ka seetõttu, et valimistel osalemine on lisatöö, mille tahtsin enne uuega alustamist lõpetada,” rääkis Gea. Tegime tema kohta ka pikema loo, mida saab lugeda siit.

Maailmaharidus

Võrgustik Bridge 47 kutsub taas kõiki osalema oma arenguprogrammis Transformative Learning Journey. Oled igapäevaselt seotud (maailma)hariduse edendamisega ning oled huvitatud senisest suuremast positiivsest mõjust maailmale? Programm on ingliskeelne ning kestab pool aastat – oktoobrist 2019 juunini 2020. Rohkem infot leiad Terveilma veebist.

Bridge 47 korraldab 9. aprillil Belgradis rahvusvahelise suurürituse, tuues Kodanikuühiskonna Nädalale kokku erinevad maailma- ja väärtuspõhise hariduse andmisega tegelevad osapooled ning kodanikuühiskonna esindajad. Bridge 47 üritusel püüame:

  • Mõelda kriitiliselt kodanikuühiskonna rollile maailmas.
  • Arutada, kuidas avaldab maailmaharidus mõju ühiskondlikele muutustele.
  • Innustada erinevaid osapooli aktiivselt kasutama maailmahariduslikke lähenemisviise ja meetodeid.
  • Õppida teineteiselt ja jagada mõtteid ja kogemusi muutuste loomisel.

Koolitused ja töötoad

Iti käib ikka Eesti kogukondasid toetamas – märtsis oleme Läänemaal, Türil ja Lääne-Virumaal. Samal ajal valmistame ette pikemaid huvikaitse koolitusi kogukondadele, kus Gea osaleb ka koolitajana.

Säästliku eluviisi töötubasid on tulemas kaks – järgmisel kolmapäeval toimub töötuba vaimse tervise hoidmisest tarbimisühiskonnas, mis on viimse kohani täis. 28. märtsil on tulemas aga töötuba toidu kasvatamisest linnas permakultuuri põhimõttel, selle registreerimine avaneb järgmise nädala lõpus.

Huvikaitse

Karl Oskar külastab 18-22 märtsil Briti partnerorganisatsiooni BOND, kus nädala jooksul toimuvad mitmed koolitused huvikaitse teemal. Samal nädalal avaneb võimalus üles astuda ka BONDi igaastasel konverentsil, mis on suurim rahvusvahelise arengu konverents Euroopas. Karl Oskar astub üles paneelis, mis vaatleb strateegiad, kuidas edukaid huvikaitse strateegiad kestliku arengu eesmärkide suunal.

Aprilli alguses toimuvad ka AKÜ katusorganisatsiooni CONCORD kohtumised, kus arutatakse arengurahastuse ja kodanikuühiskonna teemasid. Seekordsetele kohtumistele annavad tooni kolm väga põletavat teemat, milleks on Euroopa Parlamendi valimised, Brexit ja EL-i mitmeaastane finantsraamistik. Arengurahastuse poolelt vaatab CONCORD üle igal aastal ilmuva AidWatch raporti metodoloogia.

Koalitsioon kestliku arengu heaks

Koalitsioon Kestliku Arengu Heaks on sel aastal Arvamusfestivalil esindatud mitme arutelu ja tegevusega ning hetkel on käimas nende aktiivne planeerimine.

Oleme paika pannud ka aja kestliku arengu koalitsiooni järgmiseks kohtumiseks aprilli alguses. Kui keegi tunneb koalitsiooniga liitumise või selle tegemiste vastu huvi võib ühendust võtta e-kirja teel kristen@terveilm.ee

Kaanefoto: Simon Matzinger 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee