Terveilm

AKÜ tegevused eriolukorra ajal

15.04.2020

Eriolukorras on AKÜ teinud väga palju huvikaitsetööd, et praegu ei tehtaks otsuseid, mis võivad pikas plaanis ehk kriisiolukorra lõppedes ohustada arengukoostöö efektiivsust.

  • Pöördusime Välisministeeriumi poole ja pakkusime koos liikmetega välja eriolukorraks leevendusmeetmed, mida arengukoostöö projektide puhul rakendada. 
  • Saatsime Välisministeeriumile AKÜ ja liikmete kommentaari praeguse Aafrika strateegia arengute osas. Aafrika strateegiat puudutasid avalikus meedias ka Susanna ja Agne
  • Edastasime välisministrile Concordi-poolsed arengukoostööd puudutavad ettepanekud seoses kriisiolukorraga ning loodame peatsele dialoogile ministeeriumiga, et jätkata efektiivset arengukoostööd Eesti sihtriikides. 

Täname kõiki AKÜ ja kestliku arengu koalitsiooni liikmeid panuse eest Riigikantselei poolt koostatud ÜRO tegevuskava 2030 ülevaatesse. Dokumendid on esitatud avalikule konsultatsioonile.Materjalid on leitavad EIS-is ja osalusveebis. Tagasisidet oodatakse 22. aprillini. Raportit tutvustatakse taas ÜRO kõrgetasemel poliitilisel foorumil käesoleva aasta suvel või sügisel, oleneb eriolukorra lõppemisest ning rahvusvaheliste ürituste rütmi taastumisest.

Avatud on ka SCOPE õppeplatvorm. SCOPE on vabaühendustele suunatud veebipõhine õppeprogramm. Siit leiad eest viis õpimoodulit, mille omandamisel suudad oma organisatsiooni efektiivsemaks muuta. Kasulikke juhiseid leiavad kõik, kes on vabaühendustesse kaasatud: vabatahtlikud, palgalised töötajad ja ka organisatsioonide juhid.

Loe edasi siit postitusest.

Eriolukorra ajal on kaubanduskeskused kinni ning kindlasti on kodus olles paljudel peal suur tuhin sukelduda e-kaubanduse võludesse, on tegelikult nüüd aeg vaadata ja mõelda, mis kasutuses ja kappides meil tegelikult olemas on. 

Nende juba olemasolevate asjade väärtustamiseks on Arengukoostöö Ümarlaud alustanud kampaaniat #väärtvana, mille raames kutsutakse inimesi üle oma veel kasutatavat ja tänase maailmaga ühilduvat tarbeeset ka teistele tutvustama läbi nende esemete loo. 

Esialgu sotsiaalmeedias leviv #väärtvana kampaaniaga näidatakse, et igal asjal on oma lugu. Kas ka sinul on midagi vana ja väärtuslikku, mille lugu teistega jagada ja mida veel kasutad? Vanaisa kell või ikka veel sõitev esimene auto? Maa sisse kaevatud ja sugupõlvi hiljem leitud ehted või lausa juhtmega telefon? Vanast vinüülplaadist tehtud seinakell või kleidikäisest tehtud Sipsik? Selja-, käe-, üleõla- või turukott, mis on su sõprade jaoks muutunud sinu kehaosaks? Igavene joogipudel või kohvitops, sinu eluraskuste kriimud külgedel? Mitmeid kordi parandatud jalanõud?

Vaata lisaks postitust siin.

Vahetuslt enne eriolukorda alustasime strateegialoomeprotsessiga, mille üks oluline osa on ka liikmeküsitlus. Protsess ise ajaliselt natuke nihkub, aga küsitlusele ootame AKÜ liikmete vastuseid endiselt! Nii saame teada, millist tuge peaks AKÜ järgneval tegutsemisperioodil pakkuma, et olla võimalikult hea ja efektiivne katusorganisatsioon. Fookus on kolmes valdkonnas – huvikaitse, koolitused ja kommunikatsioon.

Lisaks omakanalitele ja ametlikule huvikaitsele, oleme ka meedias oma arvamustega silma paistnud viimasel ajal kolme arvamusartikliga eriti:

Agne Kuimet: Eesti ei saa oma ainult oma naba vaadata

Susanna Veevo: Aafrika – kolooniad või koostöö?

Iti Aavik: tõestasime, et suudame maailma ootamatult välja lülitada. Teeks nüüd järgmisena sama kliima päästmiseks!

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee