Terveilm

In English

Kes me oleme

Esindame 33 Eesti vabaühendust, kes tegutsevad kestliku arengu eesmärkide nimel kogu maailmas – Arengukoostöö Ümarlaua liikmed on keskkonnaorganisatsioonid, inimõiguste, arengukoostöö ja maailmaharidusega tegelevad ühendused. Pakume liikmetele koolitusi ja seminare, et nad saaksid enda töös parimad olla. Oleme ka eestkosteorganisatsioon, kellega riik saab konsulteerida arengukavade, määruste ja seaduste osas, mida iga vabaühendus eraldi seda enda töö kõrvalt teha ei jõua.

Lisaks huvikaitsele ehk liikmete esindamisele tegeleb AKÜ büroo kestliku arengu teemade ning teadlikkuse tõstmisega. Teemad on keerulised, kuid väga vajalikud – näiteks poliitikate sidusus  tähendab, et kõiki Eesti seaduseid peaks vaatama ka selle pilguga, et nad enda kõrvalmõjuna vaesemaid riike ei kahjustaks. Teadlikkuse tõstmise eesmärk on anda teavet ja oskusi, kuidas saame elada nii, et loodus ja inimesed oleksid hoitud.

Rahastus

Arengukoostöö Ümarlaud saab Välisministeeriumilt tegevustoetust, mis katab tegevjuhi palga ja büroo käimas hoidmise tegevused.

Sisuliste tegevuste ellu viimiseks oleme osalenud nii Eesti kui Euroopa projektides. Euroopa projektidest on suurimad Trialog, World Wise Europe, DEAR ning Euroopa Komisjoni algatused (Europe Aid, Arengukoostöö aasta 2015, Bridge47, Arengu teemad Eesti eesistumisel). Eestist on meie projekte rahastanud VälisministeeriumKÜSK, Vabaühenduste Fond ja Integratsiooni Sihtasutus (MISA).

Missioon

AKÜ missioon on kaasata Eesti avalikkust, organisatsioone ning riiki võtma aktiivset rolli arengukoostöös ja globaalses solidaarsuses ning aidata kaasa ülemaailmse vaesuse vähendamisele ja inimarengu edendamisele.

Visioon

AKÜ on professionaalne, aktiivne ja tunnustatud arengukoostöö ning humanitaarabi vallas tegutsevate vabaühenduste võrgustik Eestis. Tegutseme arengukoostöö ja maailmahariduse valdkonnas kompetentsi hoidjana, koostöö arendajana, teabe vahendajana ning Eesti ja EL poliitikate hindaja ja mõjutajana.

Liikmed

Põhikiri

Oma tegevuses juhindume Eesti Vabariigi seadustest ja põhikirjast.

Ava AKÜ põhikiri

Sümboolika

AKÜ Logo
AKÜ Logo
Terveilm logo

Aruanded

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee