Terveilm

Maailmaharidus

350_global_education

Maailmahariduse eesmärk on kasvatada aktiivseid maailmakodanikke, kes on teadlikud sellest, mis maailmas toimub, millised on toimuvate sündmuste põhjused ning kuidas kõik see meid mõjutab. Aktiivne maailmakodanik tahab ja oskab oma avatud oleku ning teadliku ja eesmärgipärase tegutsemise kaudu (näiteks säästva tarbimise, loodussõbraliku käitumise) maailma paremaks teha.

Igaühest meist võib saada aktiivne maailmakodanik. Selleks piisab ka väikesest sammust. Peale maailma paremaks muutmise aitab see meil ka paremaks inimeseks kasvada.

Maailmaparandus peitub mõistmises, et igal inimesel on vastutus teiste inimeste ees nii peres, koolis, töökohas, riigis kui laias maailmas. Igaühel on vastutus ka ümbritseva keskkonna ees. See, kuidas me Eestis käitume, mida tarbime, kuidas õpetame oma lapsi, jätab esmapilgul märkamatu, kuid tegelikkuses suure jälje nii meie kui teiste riikide inimeste heaolule ja looduskeskkonnale.

Kasulikud lehed:

www.maailmakool.ee – eestikeelsed maailmahariduse materjalid

www.teretere.eu  – info uusimmigrant-õpilastele, nende vanematele ja pedagoogidele

www.deeep.org – Euroopa maailmahariduse võrgustik

Euroopa maailmahariduse uuring (2010)

 

Vaata ringi ka meie e-raamatukogus:

Samal teemal

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee