Terveilm

In English

Kestliku arengu koolitused

Arengukoostöö Ümarlaud pakub vabaühendustele, kohalikele omavalitsustele või ettevõtetele koolitusi kestliku arengu teemal. 

Milline on kestlik (jätkusuutlik) organisatsioon? Kuidas toetada loodust, hinnata inimest ja olla majanduslikult jätkusuutlik samal ajal? Kas see on üldse võimalik? Milline on tuleviku ettevõtlus – kas jätkusuutlik äri saab olla ka kasumlik? Kas “roheline” mõteviis tähendab ainult looduse kaitset või saab seda kasutada ka inimeste heaolu suurendamiseks ja ettevõtete edendamiseks?

Arengukoostöö Ümarlaud pakub koolitusi, mis vastavad neile küsimustele ja annavad organisatsioonile raamistiku, kuidas suhestuda kestliku (jätkusuutliku) teemaga. Päeva lõpuks on organisatsioonil selge kaardistus, milliste teemadega edasi minna. Koolituse kestvus on kolmest tunnist ühe päevani, olenevalt tellija soovist ja inimeste eelteadmistest.

Teemad, millega koolituse jooksul tegeleme: 

  • Kuidas maailmal ja inimestel läheb?
    Sisseelamine päeva, trendid – kuhu liigub maailm tervikuna? Kas peaksime valmistuma looduskatastroofiks või üleüldiseks õitsenguks? Milline on kogukondade, omavalitsuste, erasektori või vabaühenduste roll tuleviku maailmas? Mis on praeguses maailmas paremaks läinud ja mis läheb halvemaks? Miks üldse mingeid eesmärke vaja võiks olla?
  • Kestliku arengu raamistiku tutvustamine
    Milleks nad loodi? Mida nad meil aitavad teha? Kui osade eesmärkide nimi on “Näljahäda kaotamine”, siis kas Eestis on sellest üldse mõtet rääkida? Käime ükshaaval valdkonnad läbi ja anname tausta, mida nad tähendavad maailma mõttes ja kuidas neid Eestis tõlgendada.
  • Grupitööd kestliku arengu eesmärkidega.
    Millised on meie endi jaoks olulised teemad, millega tuleks edasi tegeleda? Kuidas saame neid mõjutada? Kuidas kestliku arengu eesmärgid loovad võimalusi meie organisatsioonide ja piirkonna arenguks? Selle punkti sisu sõltub palju grupist ja tellijast.

Huvi või küsimuste korral võta ühendust Arengukoostöö Ümarlaua kommunikatsioonijuht Katrin Pärgmäega – katrin@terveilm.ee või helista 56 623 823.

Samal teemal

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee